Partner serwisu

Wizz Air połączy Tiranę z Kolonią i Barceloną. Piąty A321 w stolicy Albanii

Rafał Dybiński 24.06.2021

Wizz Air połączy Tiranę z Kolonią i Barceloną. Piąty A321 w stolicy Albanii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air zbazują kolejnego airbusa A321 w Tiranie, dzięki czemu stolica Albanii zyska latem bieżącego roku dwie nowe trasy do niemieckiej Kolonii oraz katalońskiej Barcelony – poinformowano w oficjalnym komunikacie taniego przewoźnika z Węgier.
Ogłoszone połączenia z Bałkanów zapewnią 40 dodatkowych miejsc pracy w samym regionie, a także ponad 500 pośrednich w branży transportowej, hotelarskiej i turystyce. Oferowanie z Tirany zwiększy się o ponad 574 tys. miejsc, dostępnych na pokładach odrzutowców niskokosztowca.

– Czekamy z niecierpliwością na nowych pasażerów i jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia kolejnych dwóch tras ze stolicy Albanii, która będzie bazą dla już piątego naszego samolotu. Dzięki nowemu A321ceo podróżni zyskają najlepsze z możliwych warunki sanitarne, przy jednoczesnym jak najmniejszym wpływie na środowisko – podkreślił George Michalopoulos, CCO niskokosztowca z Europy Środkowo-Wschodniej.

– Sam fakt, że już pięć samolotów Wizz Air będzie stacjonować w Tiranie, to znak zaufania do lokalizacji oraz efekt wieloletniej i udanej współpracy. Takie decyzje zbliżają również Albanię do Europy oraz wspierają gospodarcze ożywienie kraju – podsumował Dr. Constantin von Alvensleben, prezes Tirana International Airport.

Rejsy do Barcelony będą realizowane w każde wtorki i soboty, począwszy od 31 lipca. Loty do Kolonii natomiast zaplanowano w każde czwartki i niedziele, począwszy od 1 sierpnia. Ceny biletów rozpoczynają się od 29 euro.

Wizz Air z Tirany oferuje również regularne rejsy do Bergamo, Bolonii, Charleroi, Dortmundu, Genui, Londynu, Mediolanu, Pizy, Turynu, a także Wenecji. Częstotliwość lotów na wszystkich tych trasach zwiększy się w najbliższych miesiącach, a najczęściej, bowiem już dwa razy dziennie, będzie można przemieścić się do stolicy włoskiej Lombardii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony