Partner serwisu

Wizz Air połączy od września Katowice z Abu Zabi

Rafał Dybiński 04.05.2020

Wizz Air połączy od września Katowice z Abu Zabi
fot. Piotr Bożyk
Wizz Air poinformował w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu rejsów na trasie Abu Zabi-Katowice. Całoroczne połączenie obsługiwane będzie od września dwa razy w tygodniu.
Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaplanowano na wtorki oraz soboty. Początek takich rejsów wyznaczono na 15 września.

Wtedy również uruchomione zostanie połączenie do Sofii z Abu Zabi. Loty do stolicy Bułgarii również będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Dzień później maszyny węgierskiego przewoźnika odlecą również do Kluż-Napoki. Znad Zatoki Perskiej do rumuńskiego miasta odlecimy także dwa razy w tygodniu.

Budapeszt i Bukareszt zyskają wcześniej

Wizz Air już od 3 czerwca zamierza obsługiwać również połączenia z Abu Zabi do Budapesztu i Bukaresztu. Do 30 września loty do stolicy Węgier i Rumunii zaplanowano dwa razy w tygodniu. Od 1 października Abu Zabi zyska jeszcze kolejny rejs w tych dwóch kierunkach i na tych odcinkach podróżni będą mogli się przemieszczać trzy razy w tygodniu.

Wcześniej węgierski przewoźnik poinformował o otwarciu na zachodzie Ukrainy nowej operacyjnej bazy i uruchomieniu połączenia ze Szczecina do Lwowa. Po raz pierwszy podróżni do centralnego ośrodka Pomorza Zachodniego będą mogli odlecieć 3 lipca z Zachodniej Ukrainy. Dwa dni wcześniej z lotniska im. Daniela Halickiego wystartują połączenia do duńskiego Billund oraz portugalskiej Lizbony. Loty obsłuży Airbus A320.

Lepsza komunikacja Europy Zachodniej z Ukrainą

Kolejne dni przyniosą również uruchomienie powietrznych rejsów z nowej operacyjnej bazy do estońskiego Tallina oraz niemieckiego Hamburga. Wszystkie destynacje, w tym loty do Szczecina, będą obsługiwane przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Do stolicy Estonii maszyny polecą nawet trzykrotnie w tygodniu, we wtorek, czwartek i sobotę. Rejsy do Polski zaplanowano w poniedziałek i piątek, tak samo jak do Hamburga. Środa i niedziela to z kolei dni wyznaczone na połączenia z Billund i Lizboną.

Ponadto węgierski przewoźnik rozpocznie także działalność na dwóch trasach z Charkowa. Z tego ukraińskiego miasta podróżni odlecą dwa razy w tygodniu portu Berlin-Schoenefeld i trzykrotnie do Tallina. Rejsy do stolicy Niemiec zaplanowano na poniedziałek i piątek, natomiast do stolicy Estonii będzie można polecieć we wtorek, czwartek i sobotę.

Wizz Air oprócz lotów specjalnego przeznaczenia podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywał również rejsy repatriacyjne dla obywateli Węgier wracających do kraju. Tanie linie lotnicze z główną siedzibą w Budapeszcie obsługują Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Gruzję oraz Izrael. Flota przewoźnika liczy 121 samolotów i dociera do 150 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony