Partner serwisu

Wizz Air połączy od lipca Szczecin i Lwów

Rafał Dybiński 29.04.2020

Wizz Air połączy od lipca Szczecin i Lwów
fot. Piotr Bożyk
Wizz Air poinformował w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu połączenia Szczecin – Lwów. Węgierski przewoźnik na zachodzie Ukrainy otworzy również swoją operacyjną bazę.
Po raz pierwszy podróżni z Lwowa do centralnego ośrodka Pomorza Zachodniego będą mogli odlecieć 3 lipca. Dwa dni wcześniej z lotniska im. Daniela Halickiego wystartują połączenia do duńskiego Billund oraz portugalskiej Lizbony. Loty obsłuży Airbus A320.

Kolejne dni przyniosą również uruchomienie powietrznych rejsów z nowej operacyjnej bazy do estońskiego Tallina oraz niemieckiego Hamburga. Wszystkie destynacje, w tym loty do Szczecina, będą obsługiwane przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Do stolicy Estonii maszyny polecą nawet trzykrotnie w tygodniu, we wtorek, czwartek i sobotę. Rejsy do Polski zaplanowano w poniedziałek i piątek, tak samo jak do Hamburga. Środa i niedziela to z kolei dni wyznaczone na połączenia z Billund i Lizboną.

Ponadto węgierski przewoźnik rozpocznie także działalność na dwóch trasach z Charkowa. Z tego ukraińskiego miasta podróżni odlecą dwa razy w tygodniu do portu Berlin-Schoenefeld i trzykrotnie do Tallina. Rejsy do stolicy Niemiec zaplanowano na poniedziałek i piątek, natomiast do stolicy Estonii będzie można polecieć we wtorek, czwartek i sobotę.

Wizz Air oprócz lotów specjalnego przeznaczenia podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywał również rejsy repatriacyjne dla obywateli Węgier wracających do kraju. Tanie linie lotnicze z główną siedzibą w Budapeszcie obsługują Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Gruzję oraz Izrael. Flota przewoźnika liczy 121 samolotów i dociera do 150 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo