Partner serwisu

Wizz Air planuje złagodzenie restrykcji dla lotów wakacyjnych od czerwca

Emilia Derewienko 05.05.2020

Wizz Air planuje złagodzenie restrykcji dla lotów wakacyjnych od czerwca
fot. Piotr Bożyk
Węgierski niskokosztowy przewoźnik zapowiedział, że planuje złagodzić ograniczenia podróży. Wizz Air uruchami nowe trasy z brytyjskiego lotniska Londyn-Luton do miejsc wakacyjnych w Portugalii od 16 czerwca i do Grecji od lipca.
Z powodu pandemii COVID-19 i ograniczeń, wprowadzonych przez rządy, ruch lotniczy w Europie praktycznie zamarł. Uziemionych jest większość flot, a realizowane rejsy pasażerskie służyły niemal wyłącznie repatriacjom obywateli. Na mapie nieba aktywnie są jedynie samoloty z transportem towarów.

Mimo to, Wizz Air zapowiedział we wtorek (5 maja) załagodzenie ograniczeń, związanych z pandemią. Linie wznowią loty do Faro w Portugalii od 16 czerwca oraz do Zakynthos, Heraklionu, Korfu i Rodos w Grecji na początku lipca. Władze przewoźnika uważają, że wprowadzone nowe zasady, takie jak obowiązkowe maski na twarz dla pasażerów i personelu, powinny dać klientom pewność bezpieczeństwa przelotu.

Wizz Air jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, która 1 maja ponownie uruchomiła komercyjne trasy z Londynu-Luton i Wiednia. Wcześniej przewoźnik informował także o uruchomieniu pięciu nowych tras z Abu Zabi, w tym do Katowic, a także o utworzeniu nowej bazy we Lwowie, skąd z kolei dwa razy w tygodniu będą latać maszyny Wizz Aira do Szczecina.

Linie ujawniły również statystyki pasażerskie za miniony miesiąc. W kwietniu Wizz Air przewiózł 78 tys. pasażerów, w porównaniu do 3,3 mln w analogicznym okresie w 2019 roku, co jest oczywiście następstwem pandemii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony