Partner serwisu

Wizz Air otwiera nową bazę w Katanii

Emilia Derewienko 08.09.2020

Wizz Air otwiera nową bazę w Katanii
fot. Piotr Bożyk
Niskokosztowe linie Wizz Air ogłosiły, że otworzą swoją 36. bazę w sycylijskiej Katanii już w październiku 2020 roku. Na lotnisku zbazowane zostaną dwa samoloty Airbus A321.
Od października 2020 roku, wraz z otwarciem nowej bazy, węgierski przewoźnik zainauguruje również pięć nowych tras z Katanii do Rzymu-Fiumicio, Bolonii, Wenecji, Memmingen w Monachium i Londynu-Luton. Dotychczas siatka połączeń lotniska w Katanii składała się z 15 tras.

Pierwszy samolot Wizz Air wystartował z Katanii w 2009 roku i od tamtego czasu przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na lotach do i z Sycylii. Otwarcie 36. bazy przewoźnika w Katanii przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego regionu, a także stworzy nowe miejsca pracy w branżach pokrewnych i pomoże pobudzić lokalną turystykę.

Wkrótce po tym, jak Wizz Air otworzył swoją bazę w Mediolanie-Malpensa i rozszerzył swoją siatkę połączeń we Włoszech o szereg lotów krajowych, linia lotnicza ogłosiła, że od października 2020 roku uruchomi również nową trasę między Mediolanem a Bari. Zwiększy również częstotliwość na trasie Mediolan-Malpensa – Katania z dwóch do trzech dziennie.

– Z radością ogłaszam 36. bazę – w Katanii, w porcie lotniczym Fontanarossa. Pozwala to na rozwój istniejącej już siatki połączeń o kolejnych 5 tras, dzięki czemu nasza oferta z Katanii składa się już z 20 tras. Dokładnie tydzień po ogłoszeniu krajowych połączeń we Włoszech (na trasie Mediolan Malpensa – Katania i Palermo), świętujemy utworzenie naszej bazy w Katanii z 2 samolotami typu Airbus A321. Oznacza to wsparcie dla lokalnej gospodarki i utworzenie nowych miejsc pracy w tym trudnym czasie. Z ulepszonymi procedurami z zakresie higieny na pokładzie, czekamy na pasażerów naszych samolotów, należących do najbardziej zielonej floty w Europie – mówił George Michalopoulos, członek zarządu ds. komercyjnych Wizz Air.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony