Partner serwisu

Wizz Air opóźnia start bazy w Rosji. Trasy do Włoch znad Newy od grudnia

Rafał Dybiński 24.09.2020

Wizz Air opóźnia start bazy w Rosji. Trasy do Włoch znad Newy od grudnia
fot. Piotr Bożyk
Uruchomienie bazy linii lotniczych Wizz Air na lotnisku Pułkowo, obsługującym rosyjski Sankt Petersburg, zostało przesunięte na koniec bieżącego roku.
Tani przewoźnik z Węgier pierwotnie zamierzał to uczynić we wrześniu. Pod koniec lata nad Newą miał pojawić się drugi Airbus A320, który pozwoliłby na uruchomienie dodatkowych tras, w tym pięciu do Włoch. Maszyny linii znad Dunaju miały latać do Bergamo, Bolonii, Turynu i Wenecji, a od marca również do Katanii na Sycylii. Znacznie wcześniej miały ruszyć rejsy do Salzburga, Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu i na Maltę.

Plany Wizz Air storpedowały ograniczenia podróży po Europie. - Nie mamy na to wpływu. Serdecznie przepraszamy za niedogodności - oświadczył przedstawiciel taniego przewoźnika z Węgier. Rosyjskie Ministerstwo Transportu zatwierdziło 21 krajów na wykonywanie lotów komercyjnych bez żadnych ograniczeń, a kolejnych dziewięć z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi miejsc wylotu lub przylotu. Trzy miesiące wcześniej największe państwo świata uprościło procedury wizowe dla obywateli 53 krajów przybywających nad Newę drogą powietrzną.

Wizz Air według korekty rozkładu 3 grudnia uruchomi codzienne loty do Bergamo i Wenecji, gdzie będzie można się przemieścić trzy razy w tygodniu z Sankt Petersburga. Dobę później znad Newy ruszą rejsy do Salzburga i Kopenhagi, realizowane odpowiednio cztery i trzy razy w tygodniu.

5 grudnia wystartuje trasa na Maltę. Na śródziemnomorską wyspę będzie można przemieścić się trzy razy w tygodniu. Dziesięć dni później ruszą rejsy z Sankt Petersburga do Oslo i Sztokholmu, realizowane odpowiednio cztery i trzy razy w tygodniu. 17 grudnia na liście destynacji znad Newy taniego przewoźnika pojawi się Bolonia, a dwa dni później Turyn. Stolice Piemontu i regionu Emilia-Romania będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, podobnie jak Katania. Na Sycylię pierwszy lot zaplanowano jednak dopiero 30 marca 2021 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony