Partner serwisu

Wizz Air opóźnia o rok uruchomienie bazy w Cardiff

Rafał Dybiński 19.07.2021

Wizz Air opóźnia o rok uruchomienie bazy w Cardiff
fot. Cardiff Airport
Linie lotnicze Wizz Air opóźniły do sezonu letniego w 2022 roku uruchomienie nowej bazy w Cardiff.
Tani przewoźnik z Węgier miał pierwotnie wystartować z nowymi połączeniami z największego miasta Walii już 30 lipca bieżącego roku. Na przeszkodzie stanęły się utrzymujące się ograniczenia w podróżowaniu na terenie Wielkiej Brytanii oraz w kilku krajach Europy.

Wizz Air planowały latać z Cardiff do Alicante, Korfu, Faro, Heraklionu, Larnaki, Palma de Mallorca i na Teneryfę. Do listy destynacji obsługiwanych z Walii miało też dołączyć w listopadzie Sharm el-Sheikh w Egipcie.

"Musieliśmy podjąć trudną, ale odpowiedzialną decyzję. Chcemy przede wszystkim zagwarantować naszym klientom, pracownikom i partnerom biznesowym bezpieczeństwo w tym trudnym czasie" – głosi komunikat niskokosztowca z Europy Środkowej. "Pozostaniemy zaangażowani w długoterminowe plany związane ze wzrostem oferowania z Wielkiej Brytanii, tworząc jednocześnie setki nowych miejsc pracy i stymulując miejscową branżę turystyczną i hotelarską" – dodano w oświadczeniu.

Wizz Air założyły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy trzy nowe bazy na terenie Wielkiej Brytanii, uruchamiając z nich ponad 60 połączeń. Na początku lipca tani przewoźnik zainaugurował dwie krajowe trasy na wyspę Jersey. Wcześniej jednak zrezygnowano z ekspansji w Norwegii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony