Partner serwisu

Wizz Air ogłosił pięć nowych tras do Włoch znad Newy

Rafał Dybiński 17.07.2020

Wizz Air ogłosił pięć nowych tras do Włoch znad Newy
fot. LSAirportServices
Wizz Air jeszcze w tym roku umieści drugiego Airbusa A320 na lotnisku Sankt Petersburg-Pułkowo i uruchomi pięć nowych tras do Włoch - poinformował przewoźnik z Węgier w oficjalnym komunikacie.
Tania linia lotnicza od grudnia będzie obsługiwać rejsy znad Newy do Bergamo, Bolonii, Turynu i Wenecji. Na marzec przyszłego roku zaplanowano natomiast loty do Katanii na Sycylię. Do miasta w Lombardii samolot A320 będzie latał codziennie od 14 grudnia. Tego samego dnia ruszą też rejsy do Wenecji, których częstotliwość określono na trzy w tygodniu. Stolica Piemontu zyska połączenie z byłą stolicą Rosji 17 grudnia i będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, podobnie jak Katania. Na Sycylię pierwszy lot odbędzie się 30 marca 2021 roku.

- Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu naszej pierwszej rosyjskiej bazy informujemy o rozbudowie lokalnej sieci połączeń i dodaniu drugiego Airbusa A320 do obsługi tras z Sankt Petersburga. Dzięki niemu zapewnimy nowe i ekscytujące możliwości podróżowania do najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie - przyznał George Michalopoulos, Chief Change Officer Wizz Aira.

- Wszystkie ogłoszone włoskie miasta będą nowością w rozkładzie lotów lotniska Pułkowo. Podróż z Sankt Petersburga stanie się jeszcze bardziej przystępna cenowo i wygodna - dodał Leonid Siergiejew, prezes Northern Capital Gateway, operatora portu nad Newą.

Wizz Air już w czerwcu informował o uruchomieniu od września pięciu tras z drugiego największego miasta Rosji. Airbus A320 będzie latał jesienią znad Newy do Salzburga, Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu i na Maltę. Do Austrii i Norwegii planowane są cztery rejsy w tygodniu, natomiast w pozostałych trzech przypadkach będą realizowane trzy loty w tygodniu.

Tani przewoźnik z Węgier przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 obsługiwał codzienne połączenia z Sankt Petersburga do Budapesztu i portu Londyn-Luton. Z kolei Aerofłot latał przed pandemią znad Newy do Mediolanu i Rzymu, a S7 Airlines do Werony. Wszystkie trzy trasy zostały zawieszone w marcu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony