Partner serwisu

Wizz Air z krótkim zakazem lądowań w Atenach. Problemem formularze lokalizacyjne

Rafał Dybiński 04.08.2020

Wizz Air z krótkim zakazem lądowań w Atenach. Problemem formularze lokalizacyjne
fot. Wizz Air
Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (Hellenic Civil Aviation Authority - HCAA) zakazał na krótko lądowań samolotom Wizz Air w Atenach z powodu rzekomego nieprzestrzegania przez taniego przewoźnika procedur zbierania formularzy lokalizacyjnych pasażerów przed wejściem na pokład – poinformował serwis ch-aviation.
Zaistniały 1 sierpnia spór bardzo szybko został rozwiązany. Nałożony pierwotnie przez HCAA zakaz lądowań do 14 sierpnia dla Wizz Air został zniesiony już 2 sierpnia. Nie obowiązuje żaden NOTAM, który uniemożliwiałby tanim liniom lotniczym lądowanie w Grecji, a konkretnie w Atenach.

Przewoźnik z Węgier przekazał, że poprosił swoich pasażerów o prawidłowe wypełnienie formularzy i upewnienie się, że zostały odebrane. Procedura została wdrożona 24 lipca w celu poprawy identyfikacji potencjalnych przypadków zakażeń COVID-19 w Grecji, dla której gospodarki sektor turystyczny jest kluczowy. Wszyscy podróżni udający się na południe Europy muszą teraz zarejestrować się dzień przed odlotem i wypełnić odpowiedni formularz dostępny na rządowych stronach kraju znad Morza Śródziemnego, Egejskiego i Jońskiego.

Linie lotnicze są odpowiedzialne za wpuszczanie na pokład tylko pasażerów posiadających potwierdzenie takiej rejestracji. Podróżni bez wymaganego dokumentu nie zostaną wpuszczeni do Grecji, a przewoźnicy będą musieli w takich przypadkach ponieść koszty ich repatriacji.

Wizz Air są obecnie czwartymi co do wielkości liniami lotniczymi pod względem oferowanych połączeń międzynarodowych z Grecji. Tylko Aegean Airlines z Olympic Air, Ryanair oraz easyJet mają większe udziały w tym rynku. Przewoźnik z Węgier udostępnia w tygodniach liczonych od 3 sierpnia 22252 miejsc podróżnym wybierającym się do tego kraju z południa Europy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo