Partner serwisu

Wizz Air dołączył do BARIP

Justyna Urbaniak 27.05.2018

Wizz Air dołączył do BARIP
fot. Wizz Air
22 maja 2018 roku BARIP, Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce powiększyło się o kolejnego członka. Do grona przewoźników należących do stowarzyszenia dołączyła linia lotnicza Wizz Air.
– BARIP liczy już 27 członków i zawiera przykłady praktycznie wszystkich modeli biznesowych linii lotniczych będących na rynku w Polsce; tj.: zarówno przewoźników regularnych, obsługujących ruch turystyczny jak i niskokosztowych oraz linie o charakterze general aviation - - poinformował Andrzej P. Kobielski, prezes zarządu BARIP.
 
– Przystąpienie linii Wizz Air to bardzo ważny krok dla dalszego rozwoju naszej organizacji, której jednym z celów jest pozyskiwanie nowych podmiotów. Pozwala to na podejmowanie coraz skuteczniejszych działań zmierzających do rozwoju i spójności na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a także optymalizacji kosztów ponoszonych przez linie w wyniku swojej działalności oraz do czynienia głosu linii coraz bardziej słyszalnym w branży lotniczej - skomentowała Magdalena Mossakowska Borys, dyrektor wykonawczy BARIP.

BARiP -Board of Airline Representatives in Poland, czyli Rada Linii Lotniczych w Polsce, zrzesza szefów linii lotniczych, operujących w polskich portach lotniczych. Jej zadaniem jest reprezentowanie wspólnych interesów członków poprzez stworzenie forum do dyskusji nad zagadnieniami stanowiącymi przedmiot wspólnego zainteresowania oraz wspólne działanie w interesie rozwoju przewozów lotniczych w Polsce. Według BARiP obecnie najważniejszym zadaniem dla polskiego lotnictwa jest obniżenie kosztów usług, jakie porty oferują liniom lotniczym. Koszty w najblższym czasie mają być kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy warto latać z poszczególnych lotnisk.

Wizz Air to linia, która dynamicznie się rozwija zarówno w Europie, jak też na rynku polskim. W ostatnim roku rozliczeniowym, który zakończył się 31 marca, przewoźnik obsłużył ponad 30 mln pasażerów. Liczba operacji w całej Europie wzrosła w tym czasie o 24 proc., a w samej Polsce przewoźnik tylko od marca uruchomił 10 nowych połączeń. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony