Partner serwisu

Wizz Air: Darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy do 30 czerwca

simetra 24.06.2022

Wizz Air: Darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy do 30 czerwca
fot. Katowice Airport
Linia Wizz Air ogłosiła, że we współpracy z organizacjami non-profit: Choose Love, Fundacją Shapiro, Fundacją Steve’a Morgana oraz USPUK, przedłuża dostęp do 4,5 tys. bezpłatnych biletów dla uchodźców z Ukrainy podróżujących do Wielkiej Brytanii.
Inauguracja programu odbyła się w maju 2022 z ofertą 10 tys. darmowych biletów na loty do 15 czerwca. Przedłużenie tej inicjatywy do końca miesiąca ma pozwolić na podróż większej liczbie uchodźców ukraińskich lecących z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii w ramach programu wizowego „Domy dla Ukrainy”. Od maja inicjatywa umożliwiła bezpłatne podróżowanie ponad 5 tys. uchodźcom planującym osiedlenie się w Wielkiej Brytanii.

– Cieszymy się, że Wizz Air może nadal wspierać ukraińskich uchodźców w ramach programu „Domy dla Ukrainy” rządu Wielkiej Brytanii. Przedłużając naszą ofertę darmowych biletów do końca czerwca mamy nadzieję, że jeszcze więcej Ukraińców dotrze do Wielkiej Brytanii. Nasze serca są z narodem ukraińskim w czasie kryzysu i chcemy odegrać naszą rolę, zapewniając bezpłatną, bezpieczną i przyjazną podróż każdemu, kto jej potrzebuje – mówi József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Do 14 czerwca rząd Wielkiej Brytanii wydał 88 tys. wiz dla Ukraińców, Do Wielkiej Brytanii przybyło już ponad 51,8 tys. osób, a rozszerzenie tej inicjatywy pozwoli na przyjęcie w nadchodzących tygodniach jeszcze większej liczby ukraińskich rodzin.

Bezpłatne bilety Wizz Air są dostępne na łącznie 61 trasach, które linia lotnicza obsługuje z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii i obejmują jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 32 kg) na osobę. ełna lista tras z dostępnymi bezpłatnymi biletami znajduje się poniżej. Bezpłatne bilety dostępne na trasach m.in. z Bukaresztu, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia, Bratysławy, Koszyc, Sofii, Warny i Budapesztu do różnych lotnisk w Wielkiej Brytanii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony