Partner serwisu

Wizz Air Abu Zabi świętuje przylot A321neo

Rafał Dybiński 07.09.2020

Wizz Air Abu Zabi świętuje przylot A321neo
fot. Wizz Air Abu Zabi
Wizz Air Abu Zabi świętuje przylot pierwszego airbusa A321neo na międzynarodowe lotnisko stolicy państwa znad Zatoki Perskiej.
Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie oraz Wizz Air Holdings Plc, otrzymała niedawno status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.

Airbus A321neo pomoże Wizz Air Abu Zabi osiągnąć najniższy ślad środowiskowy i najniższe koszty utrzymania bazy wśród swoich konkurentów w regionie. W A321neo wykorzystano najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcję kabiny, które pozwalają obniżyć koszty paliwa o 20 proc. Ponadto samolot oferuje liczne korzyści dla środowiska, m.in. redukcję o połowę poziomu emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Od momentu wprowadzenia do użytku na początku 2016 roku, silnik Pratt and Whitney GTF dowiódł zdolności do zmniejszenia spalania paliwa o 16 proc. i emisji tlenków azotu o połowę.

Kolejne ultranowoczesne airbusy A321neo, dołączą do tamtejszej floty w ciągu pierwszego pół roku działalności. Pozwolą one na zaoferowanie jeszcze więcej przystępnych podróży, łącząc stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z innymi krajami w Europie i poza nią. Siatka tras planowanych dla tych samolotów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

 

Wizz Air Abu Zabi rozpocznie operacje w siatce połączeń, zawierającej Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań. – Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń. Najnowocześniejszy samolot airbus A321 neo Wizz Air Abu Zabi oraz ulepszone środki ochronne zapewnią możliwie najlepsze warunki sanitarne dla podróżnych – podkreślił Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi, której flota składa się̨ ze 130 samolotów airbusa wersji A320 i A321.

– Witamy z radością pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi w nowej bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Powstanie i działalność linii Wizz Air Abu Zabi to kamień milowy wzrostu i rozwoju rynku niskokosztowych linii lotniczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również odzwierciedlenie zakończonego sukcesem wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i higieny na naszych lotniskach, a także inwestycji w przekształcaniu lotniska w Abu Zabi globalny ośrodek dla linii lotniczych z całego świata – stwierdził Mohammed Husain Ahmed, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony