Partner serwisu

Wizz Air Abu Dhabi zainaugurują działalność rejsami do Grecji

Rafał Dybiński 03.01.2021

Wizz Air Abu Dhabi zainaugurują działalność rejsami do Grecji
fot. Wizz Air Abu Zabi
Linie lotnicze Wizz Air Abu Dhabi zainaugurują działalność na początku 2021 roku - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Pierwsze rejsy zaplanowano w styczniu i lutym z Abu Zabi do greckich Aten i Salonik.
Tani przewoźnik z Bliskiego Wschodu został założony 12 grudnia 2019 roku jako spółka joint venture pomiędzy państwowym holdingiem ADQ z Abu Zabi, który posiada 51 proc. akcji oraz węgierskim niskokosztowcem Wizz Air, który ma 49 proc. udziałów w całym projekcie. Pierwotnie zakładano uruchomienie połączeń już minionego lata, ale pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz spadek popytu zniweczyły ambitne plany.

Decyzja o uruchomieniu połączeń nowej linii lotniczej nastąpiła dopiero po złagodzeniu przez decydentów z Abu Zabi ograniczeń w podróżowaniu dla obcokrajowców, przybywających z szesnastu krajów. Restrykcje zniesiono 24 grudnia. Pasażerowie przybywający do tego Emiratu nie będą już musieli poddawać się kwarantannie, ale po wylądowaniu muszą wykonać test PCR oraz izolować się, dopóki nie uzyskają wyniku negatywnego. Kolejne testy PCR są wymagane szóstego i dwunastego dnia po wjeździe do kraju.

- Nasza sieć połączeń z Abu Zabi będzie się szybko rozwijać, w miarę dodawania nowych miejsc docelowych do krajów nie objętych ograniczeniami w podróżowaniu. Jesteśmy na to w pełni przygotowani. Mamy samoloty, mamy załogi, więc jesteśmy gotowi do lotów - podkreślił Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi, w rozmowie udzielonej "The National".

Oprócz Aten i Salonik na liście destynacji nowego taniego przewoźnika znajdą się również w przyszłym roku egipska Aleksandria, gruzińskie Kutaisi, cypryjska Larnaka, ukraińska Odessa oraz ormiański Erywań. Kolejne kierunki pojawią się w rozkładzie po zwiększeniu możliwości obecnej floty linii lotniczych z Abu Zabi, które rozpoczną realizację rejsów dwoma Airbusami A321neo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony