Partner serwisu

Ofensywa Flair Airlines. Boeingi 737 MAX obsłużą wiosną nowe trasy w Kanadzie i USA

Rafał Dybiński 23.10.2021

Ofensywa Flair Airlines. Boeingi 737 MAX obsłużą wiosną nowe trasy w Kanadzie i USA
fot. Vancouver Airport
Linie lotnicze Flair Airlines zbazują kolejne dwa boeingi 737 MAX w Toronto, skąd zapowiedziały uruchomienie wiosną nowych połączeń. W stolicy prowincji Ontario będzie w sumie stacjonować już pięć odrzutowców niskokosztowca.
Kolejne dwa samoloty Flair Airlines zbazują w Vancouver i Edmonton. Największe miasto Kolumbii Brytyjskiej będzie obsługiwane w ten sposób już przez trzy odrzutowce kanadyjskiego taniego przewoźnika. Z kolei stolica prowincji Alberta będzie mieć dwa stacjonujące boeingi 737 MAX w malowaniu niskokosztowca. To właśnie w Edmonton jest główna siedziba taniego przewoźnika z Kanady.

150 nowych miejsc pracy

Flair Airlines wiosną zamierzają obsługiwać w sumie 28 destynacji. To pozwoli stworzyć dodatkowych 150 miejsc pracy dla stewardes, pilotów i personelu wsparcia operacyjnego. Obecnie odrzutowca taniego przewoźnika, który już rozpoczął rekrutację, docierają do 24 miast w Ameryce Północnej.

Niskokosztowiec doda z Toronto od 14 kwietnia rejsy do Nashville, które będą realizowane dwa razy w tygodniu. Dobę później wystartuje jego pierwszy odrzutowiec do Denver. Trasa do stolicy amerykańskiego stanu Kolorado będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu. 7 maja wreszcie ruszy połączenie do Victorii. Połączenie z Ontario do Kolumbii Brytyjskiej będzie realizowane tylko raz w tygodniu.

Flair Airlines wiosną przyszłego roku dolecą z Toronto do w sumie 19 miejsc docelowych. Więcej nowości pojawi się w rozkładzie rejsów z Edmonton. Podobnie jak w przypadku Toronto, od 14 kwietnia dwa razy w tygodniu będzie można przemieścić się ze stolicy prowincji Alberta do Nashville. Tego samego dnia w tej samej częstotliwości ruszą loty do San Francisco w Kalifornii oraz Reginy w prowincji Saskatchewan.

Od 15 kwietnia podróżujący z Edmonton zyskają jeszcze dwa razy tygodniu rejsy do Montrealu, a trzy razy w tygodniu do Winnipeg w prowincji Manitoba i Saskatoon w prowincji Saskatchewan. 17 maja ruszy natomiast usługa z Vancouver do San Francisco. Niskokosztowiec zaplanował z Kolumbii Brytyjskiej do Kalifornii loty w częstotliwości trzech w tygodniu.

Po dwie dodatkowe trasy z Comox i Kelowna 

Listę czternastu nowych wiosennych połączeń Flair Airlines uzupełnią rejsy z Comox, położonego blisko granicy z USAdo Calgary i Edmonton, począwszy już od 29 marca, a także loty z Kelowna do Vancouver i Victorii w obrębie Kolumbii Brytyjskiej, których inaugurację ustalono na 16 maja. Wszystkie cztery trasy będą realizowane również trzy razy w tygodniu.

Ceny biletów na loty do miejsc docelowych w USA zaczynają się od 99 dolarów do 129 dolarów w jedną stronę. Na kilku nowych krajowych trasach w Kanadzie rejsy będą dostępne już od 49 dolarów w jedną stronę, wliczając w to podatki i opłaty.

Flota Flair Airlines składa się aktualnie z trzech boeingów 737-800 oraz ośmiu odrzutowców wersji 737 MAX 8. Każdy z tych samolotów może zabrać na pokład 189 pasażerów. Tani przewoźnik odbierze jeszcze pięć kolejnych boeingów 737 MAX 8. Terminy ich dostaw ustalono do końca bieżącego roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony