Partner serwisu

Windrose Airlines połączą jesienią Kijów i Zagrzeb

Rafał Dybiński 04.09.2020

Windrose Airlines połączą jesienią Kijów i Zagrzeb
fot. Windrose Airlines
Linie lotnicze Windrose Airlines przywróciły swoje plany uruchomienia bezpośrednich połączeń między Ukrainą a Chorwacją. Pierwszy rejs z portu Kijów-Boryspol do Zagrzebia odbędzie się w niedzielę 4 października.
Tani przewoźnik z Ukrainy pierwotnie planował wystartować z nową trasą latem bieżącego roku. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła jednak wówczas właścicieli linii lotniczych do anulowania tej decyzji.

Teraz rozpoczynają się przygotowania do drugiej próby co potwierdził Wasyl Kyryłycz. Ambasador Ukrainy w Chorwacji zamieścił wymowny wpis na Twitterze.

Windrose Airlines będą obsługiwały loty z Kijowa do Zagrzebia pod kodem 7W766, czyli tym samym, którym przewoźnik pierwotnie planował latem realizować połączenie w częstotliwości trzech rejsów w tygodniu. Kryzys wywołany wirusem COVID-19 opóźnił jednak uruchomienie trasy do jesieni.

Bilety na loty są już w sprzedaży, chociaż z mniejszą już ilością dostępnych miejsc i niższą częstotliwością niż pierwotnie planowano. Rejsy realizowane będą w każdą środę i niedzielę. Embraer ERJ145 wyleci z Kijowa o godz. 11:30 i wyląduje w Zagrzebiu o godz. 12:40. Rejs powrotny wystartuje ze stolicy Chorwacji o godz. 13:25 i dotrze do stolicy Ukrainy o godz. 16:20.

Dla lotniska w Zagrzebiu to pierwszy pozytywny sygnał po wprowadzeniu restrykcji i krajowej blokady, bowiem dotychczas linie lotnicze z reguły rezygnowały z tras do jednej z bałkańskich stolic. Połączenie z Kijowem jest pierwszym nowym w tym roku. Wcześniej swoje usługi w Zagrzebiu zawiesiły Eurowings i Czech Airlines, a Korean Air, Emirates i SWISS zmniejszyły częstotliwości lotów do głównego ośrodka Chorwacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony