Partner serwisu

Willie Walsh nowym dyrektorem generalnym IATA

Emilia Derewienko 01.04.2021

Willie Walsh nowym dyrektorem generalnym IATA
fot. IAG
Po ogłoszeniu 24 listopada 2020 roku, że Alexandre de Juniac, dotychczasowy prezydent Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), ustąpi ze stanowiska, urząd objął oficjalnie były prezes British Airways, Willie Walsh.
W czwartek, 1 kwietnia 2021 roku, Willie Walsh oficjalnie objął stanowisko dyrektora generalnego Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Nowy szef IATA zastąpił Alexandre de Juniaca, piastującego ten urząd od września 2016 roku.

– Jestem pasjonatem naszej branży i pracy, jaką IATA wykonuje w imieniu swoich członków, bardziej niż kiedykolwiek w czasie kryzysu COVID-19. Jestem wdzięczny Alexandre'owi za pozostawienie silnej organizacji i zmotywowanego zespołu. IATA jest całkowicie skoncentrowana na przywróceniu swobody przemieszczania się, jaką linie lotnicze zapewniają miliardom ludzi na całym świecie – skomentował Willie Walsh.

Walsh został ósmym dyrektorem generalnym IATA podczas 76. dorocznego walnego zgromadzenia 24 listopada 2020 roku. Dołączył do IATA po 40-letniej karierze w branży lotniczej. Walsh przeszedł na emeryturę z International Airlines Group (IAG), właściciela m.in. British Airways, we wrześniu 2020 roku, po tym jak pełnił funkcję jej dyrektora generalnego od jej powstania w 2011 roku. Wcześniej był prezesem British Airways (2005-2011) i dyrektorem generalnym Aer Lingus (2001-2005). Karierę w lotnictwie rozpoczął w Aer Lingus w 1979 roku jako pilot kadetów.

– Moim celem jest zapewnienie, że IATA będzie stanowczym głosem wspierającym sukces globalnego transportu lotniczego. Będziemy współpracować zarówno ze zwolennikami, jak i krytykami, aby wywiązać się z naszych zobowiązań na rzecz zrównoważonej środowiskowo branży lotniczej – dodał nowy dyrektor IATA.

Walsh jest głęboko zaznajomiony ze zrzeszeniem, będąc członkiem Rady Gubernatorów IATA przez prawie 13 lat w latach 2005-2018, w tym pełniąc funkcję jej przewodniczącego (2016-2017). Nowy dyrektor generalny będzie pracował w Biurze Wykonawczym Stowarzyszenia w Genewie w Szwajcarii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony