Partner serwisu

Wild: Nie rozumiem irytacji szefa Ryanaira

Łukasz Malinowski 07.09.2018

Wild: Nie rozumiem irytacji szefa Ryanaira
fot. A. Gala
Ostatnie wypowiedzi szefa Ryanaira, określające pomysł budowy CPK jako „głupi”, doczekały się komentarza ze strony rządowej. Kierujący przygotowaniami do budowy nowego portu Mikołaj Wild stwierdził, że irytacja O’Leary jest niezrozumiała, a powstanie nowego lotniska będzie korzystne dla pasażerów i linii lotniczych
– Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) będzie korzystana dla pasażerów i linii lotniczych operujących na naszym rynku – powiedział w rozmowie z PAP wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał przy tym, że nie rozumie zachowania szefa Ryanaira względem tego projektu i podkreślił, że od Michaela O’Leary oczekiwałby bardziej konstruktywnego podejścia wobec nadchodzących zmian i planów inwestycyjnych naszego rządu.

– Myślę, że prezes O'Leary jest poirytowany projektem CPK, ponieważ nastąpi pewna zmiana reguł gry na polskim rynku lotniczym. W mojej ocenie jest to zmiana, która jest korzystna przede wszystkim dla pasażerów, a także dla linii lotniczych, które operują na naszym rynku. Dlatego nie rozumiem tej irytacji – zaznaczył w komentarzu dla PAP Wild. 

Podczas środowej (5 września) konferencji prasowej szef Ryanaira Michael O'Leary wyraził się jednoznacznie negatywnie o pomyśle powstania wielkiego portu lotniczego w naszym kraju i w swoim stylu określił go jako „głupi”. Wedle władz niskokosztowego przewoźnika idea CPK jest czysto polityczna i należy inwestować w dwa stołeczne lotniska – Chopina i Modlin. – Gatwick ma tylko jeden pas i obsługuje czterdzieści milionów pasażerów rocznie, więc Okęcie nie może być przepełnione przy osiemnastu – stwierdził O’Leary.

Prezes Ryanaira złożył także ofertę współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska. To jedna z najważniejszych wiadomości, jaką przyniosła ostatnia konferencja władz największego europejskiego przewoźnika niskokosztowego. Taka zapowiedź spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony władz portu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony