Partner serwisu

Wietnamski Bamboo Airways zainaugurował loty do Pragi

Emilia Derewienko 26.03.2020

Wietnamski Bamboo Airways zainaugurował loty do Pragi
Fot. Bamboo Airways
Samolot wietnamskiego przewoźnika Bamboo Airways wylądował w środę (25 marca) w Pradze po raz pierwszy. Linie zainaugurowały to długo zapowiadane połączenie, jednocześnie – w porozumieniu z Czechami – służyło ono repatriacji Europejczyków i przywiezieniu sprzętu medycznego.
Pierwotnie Bamboo Airways zamierzały uruchomić pierwszą międzykontynentalną trasę z Hanoi do Pragi 29 marca. Start połączenia został jednak przełożony o około miesiąc. Linie nie wydały żadnego komunikatu na ten temat, nie trudno się jednak domyślić, że powodem były ograniczenia transportowe, wynikające z pandemii COVID-19.

Ostatecznie Bamboo Airways zainaugurowały loty do Europy w tym tygodniu. Samolot Boeing 878 Dreamliner, zarejestrowany pod numerami VN-A829, wylądował w stolicy Czech po 9-godzinnym rejsie. Na lotnisku nie odbyła się żadna wielka uroczystość, choć sam lot miał bardzo duże znaczenie – repatriował 300 Europejczyków, jednocześnie dostarczając niezbędne ładunki na kontynent, aby pomóc w walce z pandemią.

Wśród specjalnego ładunku pomocowego znalazły się maski, ubrania ochronne, rękawiczki, środki dezynfekujące do rąk i środki antyseptyczne. Bamboo Airways zapowiedziały, że mają one „służyć zapobieganiu pandemii w Europie, ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się na całym kontynencie”.

Jak podają linie, Bamboo Airways podjęły specjalne środki ostrożności, aby upewnić się, że lot był tak bezpieczny, jak to możliwe. Załoga pracująca na pokładzie przeszła szkolenie w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla siebie i pasażerów. Członkowie załogi mieli na sobie pełne kombinezony. Po powrocie do Hanoi, samolot zostanie gruntownie zdezynfekowany: kokpit, ładownia i oczywiście kabina pasażerska.

– To pierwszy jak dotąd tak pilny lot w celach humanitarnych. Bardzo się cieszymy, że Bamboo Airways oferuje możliwość repatriacji 300 osób, mieszkających w Czechach i Unii Europejskiej. Czekamy na moment, w którym będzie obsługiwany regularny bezpośredni lot łączący Wietnam z Czechami – skomentował czeski ambasador w Wietnamie.

Bamboo Airways spodziewają się uruchomić trasę, gdy warunki rynkowe będą wystarczająco stabilne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony