Partner serwisu

Wietnam znosi zakaz lotów dla samolotów Boeing 737 MAX

Emilia Derewienko 06.04.2021

Wietnam znosi zakaz lotów dla samolotów Boeing 737 MAX
fot. Piotr Bożyk
Wietnamski resort transportu zezwolił na wykonywanie połączeń maszynom B737 MAX. Samoloty amerykańskiego producenta były uziemione od ponad dwóch lat, po dwóch tragicznych katastrofach, w których zginęło łącznie 346 osób.
Ministerstwo Transportu Wietnamu zatwierdziło propozycję władz lotniczych po przedstawieniu raportów dotyczących bezpieczeństwa Boeingów 737 MAX. Resort zdecydował się na wznowienie pozwolenia na loty tych samolotów z terytorium Wietnamu.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Wietnamu (CAAV) w marcu 2019 roku zawiesił wydawanie licencji samolotom 737 MAX do czasu ustalenia przyczyny katastrofy w Etiopii i Indonezji. Ministerstwo Transportu zobowiązało CAAV do monitorowania sytuacji i aktualizowania informacji od władz lotniczych innych krajów, zanim w pełni zezwoli na eksploatację samolotu.

W listopadzie zakaz dla lotów Boeingów 737 MAX zniosły Stany Zjednoczone. Następnie tym tropem poszła Brazylia i Kanada, a także Unia Europejska. Pięć maszyn B737 MAX – oraz dziesięć zamówionych – posiada także polski narodowy przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwszy po uziemieniu rejs MAX-a odbył się na trasie Warszawa – Oslo w marcu. MAX-ami latają również polskie prywatne linie lotnicze, Enter Air.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony