Partner serwisu

Wietnam: Wszyscy pakistańscy piloci mają ważne licencje rządowe

Emilia Derewienko 20.07.2020

Wietnam: Wszyscy pakistańscy piloci mają ważne licencje rządowe
fot. Van Don Airport
Wszyscy pakistańscy piloci, pracujący dla wietnamskich linii lotniczych mają ważne i legalne licencje – poinformował rząd Wietnamu. Wokół pilotów z Pakistanu wybuchło wiele kontrowersji po katastrofie samolotu Pakistan International Airlines. Linie mają już zakaz lotów do Stanów Zjednoczonych.
Wietnam w zeszłym miesiącu uziemił wszystkich pakistańskich pilotów, pracujących dla lokalnych linii lotniczych w związku z obawami światowych organów regulacyjnych, że niektórzy z nich mogli używać fałszywych licencji. Jak wykazało śledztwo, żaden z pilotów nie brał jednak udziału w incydencie lotniczym i nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa. Wszyscy piloci mają ważne licencje.

„Wszystkie licencje administrowane przez pakistańskiego regulatora lotniczego są zgodne z prawem i ważne. Nie ma fałszywych licencji, o czym wspominały media” – napisano w oświadczeniu rządu, powołując się na notatkę ambasady Pakistanu, skierowaną do rządu wietnamskiego.

Wietnam wydał licencję 27 pakistańskim pilotom, a 12 z nich było nadal aktywnych. Według wietnamskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego kontrakty pozostałych 15 pilotów wygasły lub były nieaktywne z powodu pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że 1 lipca amerykański Departament Transportu cofnął zezwolenie przewoźnikowi Pakistan International Airlines (PIA) na loty rejsów czarterowych do Stanów Zjednoczonych. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), odpowiadająca za bezpieczeństwo w powietrzu, miała bowiem wątpliwości dotyczące certyfikacji pakistańskich pilotów. Także w zeszłym miesiącu Pakistan uziemił prawie jedną trzecią swoich pilotów po odkryciu procederu, który pozwalał im na fałszowanie swoich kwalifikacji.

Uziemienie pilotów Pakistanu o wątpliwych kwalifikacjach nastąpiło po katastrofie samolotu PIA w maju, w którym zginęło 97 osób.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony