Partner serwisu

Wielka Brytania oferuje 100 mln funtów na budowę CPK

Jakub Dybalski 09.10.2019

Wielka Brytania oferuje 100 mln funtów na budowę CPK
fot. Piotr Bożyk
– Dziś rząd Wielkiej Brytanii skierował do mnie list, w którym zaoferował na budowę CPK 100 mln funtów w ramach finansowania eksportowego. Oznacza to bardzo korzystne finansowanie i bardzo dobrą ofertę – powiedział Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.
– To pierwsza konkretna oferta i pierwsza z innego państwa. Zależy nam na zebraniu jak najkorzystniejszych ofert finansowania, tak, by były jak najlepsze dla polskiego podatnika – tłumaczył Wild przy okazji konferencji na katowickim kongresie Impact Mobility'19 rEvolution.

– Brytyjskie firmy projektowe uchodzą za najlepsze na świecie. Mieliśmy już zapytania z innych firm, ale to pierwsza, konkretna, rządowa oferta z konkretna sumą – dodawał.

Mechanizm o którym mówi Wild to bardzo tanie finansowanie projektu, w zamian za skorzystanie z usług firm z kraju, który je oferuję. List ministra handlu międzynarodowego Grahama Stuarta to na razie oferta. Wild przyznaje, że liczy na kolejne.

– To dla nas ważne, bo pokazuje jak obiecujący dla innych krajów wydaje się ten projekt - mówił pełnomocnik rządu. – W każdym zarządzaniu projektami dla inwestora liczą się jakość, czas i finansowanie. Dla nas kluczowa jest jakość. Czas ma drugorzędne znaczenie wobec jakości. Co do tego trzeciego, to jeśli jesteśmy w stanie porozumieć się z najlepszymi na świecie firmami, które pozwalają nam skrócić czas po najniższej cenie, to bardzo dobrze – tłumaczył.

Wild zaznaczył, że finansowanie eksportowe to naturalny sposób wspierania inwestycji, wykorzystywany przez wszystkie kraje unijne.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony