Partner serwisu

Wielka Brytania: Krótkie rejsy na wyspy najpopularniejsze w kwietniu

Rafał Dybiński 09.05.2021

Wielka Brytania: Krótkie rejsy na wyspy najpopularniejsze w kwietniu
fot. Isles of Scilly Skybus/Greg Martin
Połączenie Land's End – Isles of Scilly znajduje się niespodziewanie na szczycie listy dziesięciu najpopularniejszych brytyjskich tras lotniczych w kwietniu 2021 roku – informuje serwis OAG.
Dwudziestominutowy rejs z najbardziej wysuniętego na południe krańca kontynentalnej części Wielkiej Brytanii, na mały archipelag pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku zamieszkałych tylko przez ptaki i dzikie zwierzęta, osiągnął lepsze statystyki niż jakakolwiek inna trasa.

Jeszcze przed dwoma laty w kwietniu na tym krótkim odcinku realizowano 345 lotów. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 bynajmniej nie doprowadziła do ich ograniczenia. Tylko w minionym miesiącu obsłużono 363 takie rejsy. Nie są tanie, bowiem kosztują prawie 100 funtów w jedną stronę. Na pokład turbośmigłowej maszyny Isles of Scilly Skybus, jedynych linii lotniczych operujących na tej trasie, może wejść maksymalnie dziewiętnastu pasażerów.Połączenie Land's End – Isles of Scilly przesunęło się na pozycję lidera rankingu z 31. miejsca, zajmowanego poprzednio. Jeszcze większy awans w tej klasyfikacji zanotowała jednak trasa na Wyspach Normandzkich między Alderney i Guernsey. Nowy wicelider poprzednio zajmował odległe 82. miejsce. Na odcinku wewnątrz archipelagu Wysp Normandzkich zrealizowano w kwietniu 258 rejsów.

Podium zamyka połączenie z Belfastu do portu Londyn-Heathrow (150 lotów w minionym miesiącu), a na czwartą lokatę spadł ustępujący lider, czyli trasa z Edynburga do największego lotniska Anglii. Jeszcze przed dwoma laty w kwietniu na tym odcinku obsługiwano nawet 33 rejsy na dobę! Teraz realizowane są zaledwie dwa dziennie...Do najlepszej "10" rankingu wskoczyły równie efektownie loty z Manchesteru do Londyn-Heathrow, które poprzednio były na 27. pozycji oraz rejsy z Derry do portu Londyn-Stansted, zajmujące ostatnio dopiero 204. miejsce. Przedstawioną powyżej czołówkę zamyka trasa Isle of Man - Liverpool, która awansowała z 59. lokaty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony