Partner serwisu

Wielka Brytania: CEVA Logistics operatorem nowego centrum logistycznego

Rafał Dybiński 29.12.2020

Wielka Brytania: CEVA Logistics operatorem nowego centrum logistycznego
fot. CEVA
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał pięcioletnią umowę ze szwedzką firmą Moelnlycke, światowym dostawcą produktów i rozwiązań medycznych. Od grudnia CEVA zarządza nowym magazynem Moelnlycke w Wielkiej Brytanii, zapewniając rozwiązania logistyczne, które pozwolą na rozszerzenie oferty i jeszcze lepsze dopasowanie się do wymagań klientów.
Nowy brytyjski magazyn Moelnlycke o powierzchni 5 tys. mkw. zlokalizowany jest w obiekcie CEVA Logistics typu multi-user w centrum logistycznym Max Park w Corby. CEVA Logistics będzie odpowiadać za obsługę różnego rodzaju produktów medycznych wytwarzanych lub sprowadzanych z Azji i Europy. W centrum ma być składowanych, kompletowanych i przygotowanych do dalszej dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii ponad 9 tys. palet.

CEVA Logistics uczestniczyła w usprawnieniu łańcucha dostaw Moelnlycke i opracowaniu bardziej efektywnych logistyczne tras dla dostaw. To pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 41 proc. w porównaniu z trasami realizowanymi w poprzednim, europejskim centrum dystrybucji firmy. Aby umożliwić bezpyłowe pakowanie produktów w magazynie, zarządzanym przez CEVA, zainstalowano nowe regały paletowe i półki oraz wyznaczono strefy czyste (pomieszczenia sterylne). Dodatkowo, w Max Park ma zostać wdrożony system WMS (system zarządzania magazynem) zatwierdzony przez służby nadzoru medycznego oraz akredytowany system zarządzania jakością sprzętu medycznego - ISO 13485.

- Dzięki dobremu zrozumieniu specyfiki działalności Moelnlycke udało się nam zaprojektować rozwiązanie efektywne kosztowo w perspektywie długoterminowej, co świadczy o naszym zaangażowaniu w ciągłe
doskonalenie. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie klienta, który powierzył nam obsługę jego działalności w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli wspierać firmę Moelnlycke w jeszcze lepszym dostosowaniu się do wymagań jej klientów - podkreślił Sam Goodger, dyrektor generalny CEVA Logistics.

- Naszym celem jest zapewnienie pracownikom służby zdrowia, z którymi współpracujemy w Wielkiej Brytanii, rozwiązań koniecznych do sprawowania opieki nad pacjentami, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucji jest niezbędne dla dalszego rozwoju naszej działalności w Wielkiej Brytanii i pozwoli nam zminimalizować wpływ, jaki na dostawy naszych produktów może
mieć sytuacja w kraju i na świecie - dodał Nick Rothwell, dyrektor generalny Moelnlycke na terenie Wielkiej Brytanii. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony