Partner serwisu

Wiedeń: Zimą już 90 proc. oferty z 2019 roku

PAP MediaRoom 06.11.2021

Wiedeń: Zimą już 90 proc. oferty z 2019 roku
fot. Vienna Airport
Nowe połączenia i zwiększenie częstotliwości lotów na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu. Zimowa oferta austriackiej stolicy wzrasta do prawie 90 procent w porównaniu z poziomem sprzed kryzysu w 2019 roku Port Schwechat powraca do ważnej funkcji węzła komunikacyjnego w skali całej Europy.
31 października bieżącego roku na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu zaczął obowiązywać zimowy plan rejsów. Oprócz nowych kierunków i zwiększenia częstotliwości lotów, niektóre linie lotnicze ponownie oferują połączenia, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Austrian Airlines dodają po piętnastoletniej przerwie Cancún w Meksyku, a wraz z Male na Malediwach i Mauritiusem na Oceanie Indyjskim oferują trzy słoneczne kierunki długodystansowe.

Z Wiednia znów będą latać Aegean, Air Cairo, Corendon Airlines, Jet2.com, Pegasus Airlines, Sunexpress, Transavia France i Volotea, a także Air Canada, Ethiopian Airlines, Etihad i Saudia.

Wizz Air ponownie wprowadza wiele kierunków do swojej siatki połączeń i rozszerza ją o cztery nowe kierunki. Ryanair oferuje natomiast dziewięć nowych destynacji turystycznych. 2 listopada samoloty irlandzkich linii rozpoczęły loty do Gdańska. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

 – Zimowy rozkład lotów jest optymistyczny, a oferta miejsc docelowych rośnie. Tej zimy 90 procent celów dostępnych przed pandemią jest bezpośrednio dostępnych, w tym nowe miejsca docelowe, takie jak Cancun, Abu Zabi czy Banja Luka. Plany i zapowiedzi linii lotniczych dają nam nadzieję na 2022 rok, więc na wiosnę spodziewamy się znacznego wzrostu liczby pasażerów – powiedział Julian Jäger, dyrektor generalny Vienna Airport.

W okresie zimowym 2019 roku w ofercie znajdowały się 172 destynacje. W aktualnym zimowym planie lotów jest ich 150. Wiedeńskie lotnisko oferując 125 destynacji w samej Europie powraca tym samym do ważnej funkcji węzła komunikacyjnego, jaką pełni międzynarodowy port lotniczy w Wiedniu w sercu Europy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo