Partner serwisu

Wiedeń: Listopad gorszy o ponad połowę od statystyk z 2019 roku

Rafał Dybiński 17.12.2021

Wiedeń: Listopad gorszy o ponad połowę od statystyk z 2019 roku
fot. Vienna Airport
Skutki kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 są nadal widoczne w statystykach liczby obsłużonych pasażerów grupy wiedeńskiego lotniska, obejmującej również porty w słowackich Koszycach i na Malcie.
Chociaż w listopadzie odprawiono w sumie 1 447 572 podróżnych, czyli ponad sześciokrotnie więcej niż w jedenastym miesiącu poprzedniego roku, to jednak ten wynik jest wciąż mniejszy o 50,2 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2019 roku.

Sam port stolicy Austrii obsłużył w listopadzie bieżącego roku dokładnie 1 116 064 pasażerów. To o 53,3 proc. mniej aniżeli w tym samym miesiącu sprzed dwóch lat, niemniej sześciokrotnie więcej aniżeli w ubiegłym roku. Liczba odprawionych podróżnych transferowych spadła jednak o 55,2 proc. Zanotowano także niemal 40 proc. spadek operacji lotniczych, a wolumen frachtu był niższy o niemal 8 proc. w porównaniu do poziomu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.Liczba pasażerów wylatujących z Wiednia do Europy Zachodniej spadła w listopadzie bieżącego roku o 49,7 proc. W przypadku kierunków do Europy Wschodniej była niższa nawet o 52,4 proc.

Liczba podróżnych wylatujących z Wiednia do Ameryki Północnej spadła o 57,7 proc. w porównaniu z poziomem sprzed kryzysu. W przypadku Afryki była niższa o 57,1 proc. Kierunki z Bliskiego Wschodu Azji zanotowały natomiast spadek pasażerów o 51,4 proc. Najgorzej było z połączeniami na Daleki Wschód Azji. Tutaj odnotowano aż o 89,6 proc. mniej podróżnych w porównaniu z poziomem z 2019 roku.

Na lotnisku na Malcie liczba obsłużonych pasażerów w listopadzie bieżącego roku spadła o 35,9 proc w odniesieniu do statystyk sprzed pandemii. Port w Koszycach odprawił natomiast o 33,7 proc. mniej podróżnych aniżeli dwa lata wcześniej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony