Partner serwisu

Więcej pociągów na lotnisko Kraków-Balice

Redakcja/inf. pras. 10.06.2021

Więcej pociągów na lotnisko Kraków-Balice
fot. Koleje Małopolskie
Koleje Małopolskie poinformowały w oficjalnym komunikacie o zwiększeniu od 13 czerwca częstotliwości połączeń w relacji Kraków Główny – Kraków Lotnisko.
Przewoźnik uwzględnił w korekcie rozkładu znoszenie obostrzeń związanych z pandemią oraz stopniowe zwiększanie ruchu lotniczego obsługiwanego przez Kraków Airport. Na obecnym etapie połączenia kursujące z częstotliwością co 30 minut zostaną przywrócone w godzinach 6:00 do 18:00.

Zwiększenie częstotliwości w takim zakresie pozwoli zapewnić zarówno lepszą obsługę szczytu przewozowego w porcie lotniczym (10:00-14:00), jak również tradycyjnych porannych i popołudniowych szczytów przewozowych poprawiając dowóz z przystanków pośrednich do centrum Krakowa. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKA1 z Wieliczki na lotnisko w Balicach jest dostępny w TYM MIEJSCU.

Wakacyjne połączenia Jasło - Krynica/Zdrój oraz Kraków - Zakopane

Koleje Małopolskie w ramach czerwcowej korekty rozkładu jazdy uruchomią również dodatkowe połączenia wakacyjne. W tym roku obok dobrze znanej „Luxtorpedy” z Krakowa do Zakopanego, kursującej od 26 czerwca do końca sierpnia we wszystkie soboty i niedziele, do dyspozycji podróżnych będą zupełnie nowe połączenia w relacji Nowy Sącz – Jasło oraz Jasło – Krynica-Zdrój.

Od 3 lipca we wszystkie weekendy na trasę wyruszą następujące pociągi:
 • Nowy Sącz (odj. 5:06) – Jasło (przyj. 6:48)
 • Jasło (odj. 7:17) – Krynica-Zdrój (przyj. 10:25)
 • Krynica-Zdrój (odj. 17:55) – Jasło (przyj. 20:52)
 • Jasło (odj. 21:09) – Nowy Sącz (przyj. 22:56)

  Skomunikowanie z pociągiem na Słowację

  Każdy z kursów będzie skomunikowany w obu kierunkach z porannym pociągiem „Wojak Szwejk” z Rzeszowa m.in. przez Zagórz, Komańczę i Łupków do słowackiej miejscowości Medzilaborce (w Jaśle o 7:05) oraz popołudniowym w relacji odwrotnej (z Jasła o 20:57).  Pozwoli to na zapewnienie większej liczby możliwych celów podróży niezależnie od kierunku przesiadki stanowiąc ciekawą ofertę dla mieszkańców Beskidu Sądeckiego czy Podkarpacia, którzy mogą wygodnie i sprawnie odwiedzić atrakcje turystyczne w sąsiednich regionach.

  W miarę normowania się sytuacji pandemicznej planowane jest również ponowne uruchomienie transgranicznego połączenia Muszyna – Poprad Tatry według dotychczasowego rozkładu jazdy skomunikowanego z pociągiem „Jaworzyna” z Krakowa. Uzależnione jest to jednak od dalszych decyzji rządowych w zakresie możliwości swobodnego przemieszczania się przez granicę polsko-słowacką.
 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Dojazdy do lotnisk
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony