Partner serwisu

Więcej ofert Lufthansa Express Rail w Niemczech

Artur Bogdanowicz 28.10.2019

Więcej ofert Lufthansa Express Rail w Niemczech
fot. Frankfurt Airport
Niemiecki przewoźnik Lufthansa we współpracy z Kolejami Niemieckimi (Deutsche Bahn) znacząco zwiększy oferowanie na trasach Express Rail z Kolonii, Dusseldorfu, Sztutgartu, Ulm i Akwizgranu na frankfurckie lotnisko.
Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów w grudniu, dworzec główny w Kolonii z największym portem lotniczym w Niemczech połączy tygodniowo aż 119 pociągów ICE oznaczonych dodatkowo numerem Lufthansy (obecnie jest ich 77). Z Dusseldorfu liczba takich składów zostanie podwojona do 105, zaś ze stolicy Badenii-Wirtembergii będzie ich 77 tygodniowo. Z Ulm dojedzie 49 pociągów, zaś Akwizgran otrzyma 42 takie połączenia.

Przy skorzystaniu z tej usługi (pełna rezerwacja trasy, np. Sztuttgart – Frankfurt – Gdańsk) zaletą jest gwarancja uzyskania połączenia i ew. przebukowania na następny lot w przypadku opóźnienia pociągu oraz możliwość zbierania mil w programie lojalnościowym przewoźnika lotniczego również za podróż pociągiem. W przypadku wykupienia osobnego biletu Rail&Fly można dojechać pociągiem na lotnisko bezpłatnie lub w korzystnej cenie, ale w przypadku ew. opóźnienia pociągu podróżny zdany jest na siebie. Podróżni klasy biznes otrzymują bilet na przejazd w pierwszej klasie DB i skorzystać mogą z kolejowych poczekalni DB Lounge.

Obecnie usługa Lufthansa Express Rail oferowana jest przy połączeniach przez Frankfurt z 14 niemieckich miast. Oprócz wymienionych są to Dortmund, Getynga, Kassel, Erfurt, Würzburg, Norymberga, Fryburg, Karlsruhe i Mannheim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony