Partner serwisu

Bydgoszcz: Rekordowa liczba operacji lotniczych w czerwcu. Będzie więcej lotów do Dublina

Emilia Derewienko 15.07.2019

Bydgoszcz: Rekordowa liczba operacji lotniczych w czerwcu. Będzie więcej lotów do Dublina
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Od września w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz pojawi się więcej połączeń do Dublina. Bydgoskie lotnisko zamknęło pierwsze półrocze 2019 roku 3,7-procentowym wzrostem i jednocześnie rekordową liczbą połączeń lotniczych w czerwcu.
W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku z bydgoskiego lotniska skorzystało 196 056 pasażerów, co oznacza wzrost o 3,7 proc. w porównaniu do rekordowego roku 2018. Czerwiec zamknął się liczbą 42,8 tys. odprawionych podróżnych, czyli 1 proc. mniej niż rok temu. W czerwcu wykonane zostały 1240 operacje lotnicze, czyli o 22,6% więcej w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Pod kątem liczby startów i lądowań był to rekordowy miesiąc w historii bydgoskiego lotniska.

Nowością jest zwiększenie oferowania do Dublina z Portu Lotniczego Bydgoszcz od września, przez irlandzką linię lotniczą Ryanair. To bardzo dobra wiadomość zarówno dla Polaków mieszkających w Irlandii, jak i dla turystów planujących pobyty na Zielonej Wyspie. – Cieszymy się, że połączenie Bydgoszcz – Dublin zyska dodatkową rotację. Już od września z Bydgoszczy do Dublina będzie można polecieć 3 razy w tygodniu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach.

Ryanair jest linią lotniczą nr 1 w Bydgoszczy i oferuje loty na 6 kierunkach, do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Glasgow Prestwick, Dublina oraz Kijowa. W tym roku przewoźnik obsłuży w Bydgoszczy ponad 300 tys. pasażerów. Z okazji zwiększenia częstotliwości lotów do Dublina, do sprzedaży wprowadzane są bilety na loty do października już od 76 zł.

W sezonie letnim z Portu Lotniczego Bydgoszcz pasażerowie mogą polecieć do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Glasgow Prestwick, Dublina, Kijowa Boryspol, Lwowa oraz do Frankfurtu. Do połowy października możemy skorzystać również z rejsów wakacyjnych do Heraklionu, Zakynthos, Antalyi czy Burgas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony