Partner serwisu

Wiceminister rozwoju: Od 1 października pozytywne zmiany w zakazie lotów

Emilia Derewienko 21.09.2020

Wiceminister rozwoju: Od 1 października pozytywne zmiany w zakazie lotów
fot. Pixabay
– Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów – powiedział w piątek podczas posiedzenia sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. Zastrzegł jednak, że na razie to wiedza „nieoficjalna”.
Czego miałaby dotyczyć pozytywna zmiana? Od 16 września obowiązuje rządowy zakaz lotów bezpośrednich z Polski do 30 krajów, w tym do Francji i Hiszpanii. Zapowiadane przez przedstawiciela resortu rozwoju zmiany mają jednak dotyczyć trybu podejmowania decyzji i jego zakresu.

– Wydaje się, że tryb podejmowania decyzji już jest zaplanowany inny. (...) Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji, ale także jeżeli chodzi o zakres – mówił Andrzej Gut-Mostowy, dodając, że to „na razie wiedza dosyć nieoficjalna”.

Zakaz lotów, który będzie obowiązywał do 29 września, zniesiono w odniesieniu do lotnisk w takich państwach jak: Rumunia, Albania, Kosowo czy Malta. Warto także zwrócić uwagę, że pomimo zapewnień Ministerstwa Spraw Zagranicznych, iż podstawą wyboru państw znajdujących się na liście są dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, to nie znalazły się na niej państwa o wysokim współczynniku zachorowań, takie jak Czechy, Luksemburg czy Chorwacja.

Więcej o rozporządzeniu o zakazie lotów piszemy w tekście pt. Absurd zakazu lotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo