Partner serwisu

WestJet wreszcie w Rzymie. Latem więcej lotów z Kanady do Europy niż przed pandemią

Rafał Dybiński 09.05.2022

WestJet wreszcie w Rzymie. Latem więcej lotów z Kanady do Europy niż przed pandemią
fot. canadasairports
Linie lotnicze WestJet zainaugurowały w sobotę rejsy między Calgary i Rzymem. Trasa pierwotnie miała być uruchomiona w maju 2020 roku, ale jej start przełożono o dwa lata z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Kanadyjski przewoźnik zaoferował trzy loty w tygodniu między największym miastem prowincji Alberta a stolicą Włoch. Wyloty z Calgary zaplanowano w środy, czwartki oraz soboty o godz. 18:20 lokalnego czasu. Lądowanie na lotnisku Fiumicino przewidziano na godz. 11:55 następnego dnia. Rejsy powrotne odlatują o godz. 13:55 w czwartki, piątki oraz niedziele. Powrót do zachodniej Kanady jest przewidywany o godz. 16:19 tego samego dnia, uwzględniając strefy czasowe.

Wszystkie transatlantyckie trasy WestJet, a jest ich coraz więcej, o czym poniżej, są obsługiwane boeingami wersji 787-9. Przewoźnik z prowincji Alberta ma sześć takich Dreamlinerów, które zabierają na pokład 16 pasażerów w klasie biznes, 28 w ekonomicznej premium oraz 276 w ekonomicznej. Średni wiek odrzutowców wynosi zaledwie dwa lata i siedem miesięcy.

Nadzieja na ożywienie branży turystycznej 

– Czekaliśmy na ten moment od ponad dwóch lat. Cieszymy się, że możemy zaoferować podróżnym z zachodniej części naszego kraju lepsze połączenie z tak niesamowitym miastem, jak Rzym. Liczymy, że dzięki niemu ożywimy branżę turystyczną w Kanadzie – powiedziała Angela Avery, wiceprezes WestJet.

Rzym dołączył w ten sposób do czterech innych europejskich destynacji obsługiwanych z Calgary. W najbliższym sezonie letnim z największego miasta prowincji Alberta będą również dostępne trzy razy w tygodniu rejsy do Dublina, cztery razy w tygodniu loty do portu Londyn-Heathrow oraz po pięć razy w tygodniu rejsy do portów Paryż-CDG i Londyn-Gatwick.

Oferowanie WestJet na Stary Kontynent z Calgary zostało zwiększone o 42,9 proc. w odniesieniu z tym samym okresem 2019 roku. Konkurencyjne Air Canada obsługują z kolei z największego miasta prowincji Alberta codzienne rejsy do Frankfurtu nad Menem i portu Londyn-Heathrow, natomiast holenderskie KLM latają raz na dobę do Amsterdamu.

Do Europy także z trzech innych miast Kanady

Oprócz wyżej opisanych tras z Calgary linie WestJet oferują również dziesięć innych połączeń do Europy. Pięć z Toronto obejmuje dziewięć lotów w tygodniu do portu Londyn-Gatwick, codzienne rejsy do Dublina, cztery loty w tygodniu do Edynburga i po trzy rejsy w tygodniu do Barcelony i Glasgow.

Cztery trasy z Halifax oferują podróżnym codzienne loty do portu Londyn-Gatwick, cztery rejsy w tygodniu do portu Paryż-CDG oraz po trzy loty w tygodniu do Dublina i Glasgow. Transatlantycką ofertę uzupełniają codzienne rejsy z Vancouver do portu Londyn-Gatwick. To daje w sumie wzrost o 37,3 proc. liczby lotów w tygodniu w porównaniu z sezonem letnim 2019 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony