Partner serwisu

WestJet uruchomią trasę z Calgary do portu Londyn-Heathrow

Rafał Dybiński 22.11.2021

WestJet uruchomią trasę z Calgary do portu Londyn-Heathrow
Fot. WestJet
Linie lotnicze WestJet uruchomią w sezonie letnim 2022 roku rejsy z Calgary do portu Londyn-Heathrow - poinformował przewoźnik z Ameryki Północnej w oficjalnym komunikacie. Rozkład oraz częstotliwość tych międzykontynentalnych lotów zostaną podane w najbliższych tygodniach.
– Spośród wszystkich obecnych w prowincji Alberta linii lotniczych oferujemy najwięcej połączeń. Bezpośrednie rejsy do jednego z najważniejszych hubów na świecie są dla nas ważnym krokiem w procesie odbudowy naszej sieci tras i umocnienia naszej pozycji. To wyśmienita opcja dla ludzi biznesu oraz dla wszystkich spragnionych podróżowania – podkreślił John Weatherill, dyrektor handlowy WestJet.

Przewoźnik z Kanady połączenie do stolicy Anglii obsłuży boeingiem 787-9, który oferuje 16 foteli w klasie biznes, 28 miejsc w klasie ekonomicznej premium oraz 276 w ekonomicznej. Dreamlinery WestJet latają aktualnie także do portu Londyn-Gatwick z Calgary, Halifax, Toronto i Vancouver. Poza tym szerokokadłubowce kanadyjskiego przewoźnika docierają jeszcze do Amsterdamu, Barcelony, Dublina Edynburga, Glasgow, Paryża i Rzymu. Żadne inne linie lotnicze nie obsługują tylu połączeń do Europy z Alberty.

WestJet na trasie z Calgary do portu Londyn-Heathrow rywalizować będzie z Air Canada oraz British Airways. Według danych brytyjskiej Civil Aviation Authority (CAA) w 2019 roku między lotniskami Heathrow i Calgary przemieściło się blisko 260 tys. pasażerów, natomiast między lotniskami Gatwick i Calgary było ich niemal 180 tys.

– WestJet to fantastyczne linie lotnicze z mocną historią i serwisem na najwyższym poziomie za rozsądną cenę. Nowe połączenie będzie znakomitą opcją dla naszego lotniska i nie możemy doczekać się powitania pierwszych gości przewoźnika z Kanady – stwierdził John Holland-Kaye, prezes portu Londyn-Heathrow.

– Nie mam wątpliwości, że nowa trasa WestJet do najbardziej ruchliwego lotniska w Europie zostanie przyjęta z radością przez tych podróżnych, którzy szukają kontaktu ze światowym biznesem i wyjątkową kulturą, jaką oferuje Londyn. Goście z Wielkiej Brytanii również mogą liczyć na serdeczne i ciepłe przyjęcie w naszym pięknym regionie – dodał Bob Sartor, prezes lotniska w Calgary.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony