Partner serwisu

WestJet przywrócą regionalne trasy na wschodzie Kanady

Rafał Dybiński 04.04.2021

WestJet przywrócą regionalne trasy na wschodzie Kanady
fot. WestJet
Linie lotnicze WestJet przywrócą do końca czerwca siedem regionalnych tras na wschodzie Kanady – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przewoźnik z Calgary odzyska w ten sposób dostęp do wszystkich destynacji zawieszonych wcześniej w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Regularne rejsy do większych miast powrócą w Fredericton i Moncton w prowincji Nowy Brunszwik, St. John’s w Nowej Fundlandii, Charlottetown na Wyspie Księcia Edwarda czy Sydney w Nowej Szkocji.

Najwięcej połączeń odzyska Toronto. Największe miasto w Kanadzie od 24 czerwca znów zaoferuje podróżnym codzienne loty do St. John’s oraz jedenaście razy w tygodniu do Charlottetown. Dwa dni później ze stolicy Ontario będzie można przemieścić się do Fredericton, a od 28 czerwca także do Quebec City. Obie destynacje będą obsługiwane raz na dobę. Listę wznowionych tras z Toronto uzupełni 30 czerwca Moncton, dokąd również będzie można polecieć codziennie.

Dwa połączenia wrócą także do Halifax. Stolica Nowej Szkocji już 6 maja zaoferuje znów podróżnym rejsy do St. John’s, które będą realizowane sześć razy w tygodniu. 28 czerwca natomiast wrócą natomiast loty do Sydney. Lokalna trasa o długości 313 km w Nowej Szkocji będzie obsługiwana raz na dobę.

Linie lotnicze WestJet w połowie marca anulowały część zamówienia na boeingi 737 MAX. Przewoźnik z Calgary zrezygnował z piętnastu odrzutowców i po najnowszej korekcie odbiorze jeszcze 27 samolotów producenta z Chicago. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Prezes WestJet Ed Sims jest przekonany, że cała branża w Kraju Klonowego Liścia najbardziej cierpi z powodu braku wsparcia finansowego ze strony decydentów z Ottawy oraz zbyt wolno wdrażanego programu ochronnych szczepień. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony