Partner serwisu

Warszawa-Modlin: Ruch pasażerski na poziomie niemal z 2019 roku

inf. pras 18.11.2021

Warszawa-Modlin: Ruch pasażerski na poziomie niemal z 2019 roku
fot. Łukasz Pacholczyk/Warszawa-Modlin
Port Lotniczy Warszawa-Modlin nie zwalnia tempa. W październiku z lotniska skorzystało ponad 217 tys. pasażerów, czyli prawie cztery razy więcej niż w tym samym okresie w 2020 roku. Do wyniku z 2019 roku zabrakło niewiele ponad 20 tys. pasażerów.
Lotnisko Warszawa-Modlin coraz szybciej odbudowuje ruch lotniczy i wyprzedza międzynarodowe prognozy. W październiku mazowiecki port obsłużył 217 012 pasażerów, co daje wzrost +270,9 proc. r/r. Przed
pandemią koronawirusa, w październiku 2019 roku, z usług regionalnego lotniska skorzystało ponad 238 tys. pasażerów. To oznacza, że tegoroczny październik to już 91,1 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

Na świetne wyniki portu wpłynęła bardzo atrakcyjna siatka połączeń lotniczych realizowana w ramach letniego rozkładu lotów. W październiku br. pasażerowie mogli skorzystać z ponad 180 połączeń tygodniowo, w tym z oferty nowouruchomionych lotów na Bari, Zakhyntos, do Charkowa, Katanii, Pragi, Rygi czy Zadaru. Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, który wszedł w życie 31 października, z pewnością spotka się też z uznaniem ze strony pasażerów. Należy on bowiem do najbardziej bogatych w historii Lotniska obejmując 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm.

– Ostatnie wakacyjne miesiące, a także jesień, pokazują, że Lotnisko Warszawa/Modlin ma ogromne znaczenie, nie tylko dla warszawiaków, ale także całego Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Wspaniale jest codziennie obserwować mnogość pojazdów i tablic rejestracyjnych na wypełnionych parkingach przed terminalem naszego Portu. Mamy nadzieję, że wraz z postępującą akcją szczepień, obecna IV fala koronawirusa niedługo odejdzie w zapomnienie i już w przyszłym roku będziemy notować wyniki na poziomie 2019 roku – podkreślił Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko jest też stałą bazą dla siedmiu samolotów Ryanair. Część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 w ostatnim czasie została zastąpiona przez 3 Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz. Pierwsze dwa z nich przyleciały na lotnisko w październiku br. a kolejny 15 listopada.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony