Partner serwisu

Modlin: 15 mln zł z funduszu na przetrwanie kryzysu

Rafał Dybiński 27.08.2020

Modlin: 15 mln zł z funduszu na przetrwanie kryzysu
fot. Grzegorz Dąbrowski, PL Warszawa-Modlin
Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski przekazał na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych informację o pozyskaniu środków na kontynuowanie bieżącej działalności portu lotniczego Warszawa-Modlin.
Obiekt na Mazowszu, podobnie jak inne regionalne lotniska w Polsce, zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. - Powrotu do poziomu ruchu sprzed bieżącego kryzysu spodziewamy się dopiero w 2022 roku - podkreślił wcześniej w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Marcin Danił, wiceprezes portu w Modlinie.

- Po długich staraniach wszyscy wspólnicy doszli do porozumienia i wyrazili zgodę na uzyskanie przez nasze lotnisko pomocy COVIDowej z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego w wysokości 15 mln zł. Środki te pozwolą przetrzymać trudny czas spowolnienia ruchu lotniczego w Europie. Lotnisko ubiega się również o pomoc ze środków rządowych (wniosek na około sześć mln zł został złożony, czekamy na decyzję Ministerstwa Infrastruktury), a także o kredyt w wysokości 50 mln zł z banku PEKAO S. A. poręczny przez samorząd województwa mazowieckiego - wyjaśnił burmistrz ośrodka z Mazowsza.

- Wszyscy kibicujemy naszej spółce i z nadzieją czekamy na powrót ruchu lotniczego do rozmiarów sprzed pandemii. Od samego początku biorę udział w spotkaniach z zarządem, wspólnikami i instytucjami, które mogą okazać się pomocne w wyjściu z trudnego położenia w jakim znalazła się spółka - dodał Kowalski.

Port Warszawa-Modlin w drugim kwartale bieżącego roku obsłużył 491 664 pasażerów, co stanowi spadek o 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu z 2019 roku. Wypełnienie samolotów z dnia na dzień jest coraz większe, głównie dzięki taniej linii lotniczej Ryanair. Przewoźnik z Irlandii zamierza uruchomić zimą 34 trasy z Modlina, w tym jedną nową do Charkowa. - Cieszymy się, że Ryanair rozwija się na naszym porcie lotniczym i oferuje nowe kierunki z początkiem każdego sezonu, z których mogą korzystać podróżni z całej Polski - wyznał po ogłoszeniu planów taniej linii z Zielonej Wyspy Leszek Chorzewski, prezes portu Warszawa-Modlin.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony