Partner serwisu

Warszawa: Podróżni ze strefy Schengen z możliwością zwolnienia z kwarantanny

Redakcja/inf. pras. 23.02.2021

Warszawa: Podróżni ze strefy Schengen z możliwością zwolnienia z kwarantanny
Fot. Łukasz Malinowski
Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku obecności wirusa COVID-19 mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny – informuje oficjalny serwis Lotniska Chopina.
Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że podróżni przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod numerem telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie www.gov.pl/web/gsse-warszawa.

Lotnisko Chopina przypomina także, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku obecności wirusa COVID-19. Należy w tym celu zgłosić się do punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Natomiast cena testu RT-PCR wynosi 520 złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony