Partner serwisu

Warna zyska trzeci A320 i dziewięć nowych tras do Europy

Rafał Dybiński 29.07.2020

Warna zyska trzeci A320 i dziewięć nowych tras do Europy
fot. Piotr Bożyk
Węgierski przewoźnik Wizz Air zbazował trzeciego airbusa A320 na bułgarskim lotnisku w Warnie, skąd będzie obsługiwał dziewięć nowych tras – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Tania linia lotnicza uruchomi całoroczne połączenia do Aten, Barcelony, Hanoweru, Norymbergi, a także Salzburga oraz portów Bruksela-Charleroi, Frankfurt-Hahn i Karlsruhe/Baden-Baden. Od 17 lipca ośrodek nad Morzem Czarnym zyskał również rejsy do Pragi.

Wizz Air będzie w ten sposób obsługiwać już 21 tras z Warny do dwunastu krajów Starego Kontynentu. 60 proc. akcji bułgarskiego portu lotniczego posiada niemiecki operator Fraport z Frankfurtu nad Menem.

Linie lotnicze z Węgier wykonały swój pierwszy rejs do ośrodka nad Morzem Czarnym w 2007 roku i od tego czasu jest największym przewoźnikiem działającym na tym lotnisku. Przed rokiem obsłużyły 250 tys. pasażerów, zostawiając daleko z tyłu drugą w statystykach Bulgaria Air, która przemieściła 60 tys. mniej miłośników podróży powietrznych.

Wizz Air na trasach z Warny konkurować będzie kolejno z Eurowings (oferujące również loty do Hanoweru), Smartwings (oferująca loty do Pragi), TUI Fly Belgium (oferujące loty do Brukseli) oraz z FlexFlight i Voyage Air, które latają także znad Morza Czarnego do głównego ośrodka Hesji.

Port lotniczy w Warnie odnotował wzrost o 47 proc. operacji lotniczych w pierwszych dwóch tygodniach lipca. Na początku bieżącego miesiąca było ich 156, a kolejny tydzień przyniósł już 230 startów i lądowań samolotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony