Partner serwisu

W Radomiu powstanie baza szkoleniowa dla pilotów

inf. pras. 02.08.2021

W Radomiu powstanie baza szkoleniowa dla pilotów
fot. PPL
„Porty Lotnicze” (PPL) włączają się w prace na rzecz stworzenia bazy szkoleniowej dla pilotów cywilnych w Radomiu. W tej sprawie podpisały list intencyjny z LOT Crew. Powstanie bazy szkoleniowej pozwoli wykorzystać potencjał inwestycyjny Radomia w zakresie rozwoju sektora lotniczego
Dokument wyraża wolę obu stron, aby w Radomiu powstał ośrodek LOT Flight Academy (LFA) prowadzący działalność szkoleniową. LOT Crew jest spółką zależną od PLL LOT zarządzającą szkołą lotniczą LFA, która od lat zajmuje się szkoleniem pilotów cywilnych na różnych statkach powietrznych. PPL zapewni natomiast niezbędną infrastrukturę lotniskową umożliwiającą wykonywanie lotów szkoleniowych.

– Współpraca przyniesie korzyści obu stronom – podkreśla Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL – My zapewnimy naszym kolegom z LOT-u profesjonalne warunki prowadzenia działalności szkoleniowej, LOT Crew zapewni profesjonalną kadrę doświadczonych pilotów instruktorów. To wszystko sprawi, że lotnisko w Radomiu zyska na atrakcyjności oraz będzie bardziej rozpoznawalne wśród pasażerów i linii lotniczych – wyjaśnia Andrzej Klewiado.

Dotychczas na terenie Polski funkcjonowały dwa tego typu ośrodki – w Piotrkowie Trybunalskim i w Toruniu. Dodajmy, że PPL współużytkuje lotnisko w Radomiu wraz z 42 Baza Lotnictwa Szkolnego, w której doskonalą swoje umiejętności piloci wojskowi. Będzie więc jednym z nielicznych lotnisk w Europie, które kształcić będzie zarówno pilotów cywilnych, jak i wojskowych.

– Baza szkoleniowa LFA na lotnisku w Radomiu pozwoli akademii jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Lokalizacja i dostęp do infrastruktury lotniskowej zwiększą efektywność i atrakcyjność szkolenia w naszej akademii – mówi Dorota Dmuchowska, Członek Zarządu LOT Crew.

Podpisany w Radomiu list intencyjny jest także kolejnym przykładem wielopłaszczyznowej współpracy „Portów Lotniczych” z narodowym przewoźnikiem. Działalność szkoleniowa w Radomiu będzie stopniowo rozszerzana do poziomu 8 tys. szkoleniowych operacji lotniczych rocznie. Jest to ważnym krokiem w stronę rozwoju sektora komunikacji powietrznej, który wychodzi z kryzysu spowodowanego przez pandemię COVID-19.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony