Partner serwisu

W październiku rusza rozbudowa Oslo Airport

Justyna Urbaniak 29.06.2018

W październiku rusza rozbudowa Oslo Airport
fot. Oslo Airport
Norweski operator lotniskowy Avinor przeznaczy ponad 400 mln dolarów na rozbudowę obszaru kontroli paszportowej na lotnisku w Oslo. W jego opinii modernizacja "zapewni znacznie lepszą obsługę osobom podróżującym do krajów spoza strefy Schengen".
Prace budowlane rozpoczną się na początku października tego roku, a rozbudowa zostanie zakończona w drugim kwartale 2022 roku. – Ta ekspansja jest ważna dla rozwoju Oslo Airport jako międzynarodowego centrum przesiadkowego – wyjaśnił CEO Avinor, Dag Falk-Petersen. – Zapewni ona większą przepustowość i poprawi warunki dla naszych pasażerów i linii lotniczych – co jest ważną częścią strategii lotniska.

Inwestycja ważna dla Norwegii

Obecna przepustowość obszaru dla ruchu poza strefą Schengen wynosi 5,5 miliona pasażerów rocznie, a po rozszerzeniu będzie to około 8 milionów. – W ostatnich latach ruch do i z krajów spoza strefy Schengen odnotował znacznie większy wzrost niż ruch w ramach tej strefy. Absolutnie konieczne jest, abyśmy ułatwili przepływ tego ruchu, budując odpowiednią infrastrukturę – powiedział Falk-Peterson. – Pozwoli to na zwiększenie konkurencyjności Norwegii i zapewni znaczne korzyści ekonomiczne dla regionu.

Prace nad ekspansją rozpoczną się w poniedziałek, 1 października, a zakłócenia dla podróżnych zostaną ograniczone do minimum. – Po sześciu latach budowy nowego lotniska w Oslo, dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak jednocześnie prowadzić inwestycje, nie ograniczając ruchu na lotnisku – skomentował dyrektor Oslo Airport, Øyvind Hasaas. – Wiedza, którą zdobywamy, zostanie zastosowana przy obecnej ekspansji. Podróżni nie ucierpią z powodu inwestycji – dodał.

Płyta postojowa do rozbudowy

Rozbudowana zostanie również płyta dla samolotów – do łącznie 14 miejsc postojowych. Rozbudowa zapewni łączną powierzchnię 39,700 tys. m kw. dla osób podróżujących do krajów spoza strefy Schengen.

– Obecna powierzchnia zostanie powiększona o nowe miejsca postojowe dla samolotów, które będą odpowiednie dla większych maszyn. Pojawią się również nowe obszary handlowe,, co pozwoli nam osiągnąć pojemność niezbędną do tego, by stać się europejskim lotniskiem dla podróżnych, linii lotniczych i innych partnerów – dodał Hasaas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony