Partner serwisu

W Dęblinie powstanie nowa fabryka Lockheed Martin, z częściami do pocisków systemu Patriot

Emilia Derewienko 07.09.2020

W Dęblinie powstanie nowa fabryka Lockheed Martin, z częściami do pocisków systemu Patriot
System Patriotfot. gov.pl
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 i firma Lockheed Martin rozpoczynają budowę nowego zakładu produkcyjnego w Dęblinie. Inwestycja jest związana z dostawami pocisków PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement) dla Polski.
Budowa obiektu o 3 tys. m kw. zakończy się w przyszłym roku. Nowy zakład produkcyjny zatrudni 20 pracowników z Polski. Fabryka odegra kluczową rolę w produkcji systemów PAC-3 MSE, wspierających polską strategię obrony przeciwrakietowej.

– Ten program jest kamieniem milowym w obecnych i przyszłych relacjach z Lockheed Martin. Niecierpliwie czekamy na dalszą, wspólną pracę nad programem Wisła, który jest jednym z kluczowych przedsięwzięć dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski w najbliższej przyszłości. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z koncernem Lockheed Martin także w innych programach – mówił Bartłomiej Kacperczyk, członek zarządu WZL-1 i dyrektor oddziału w Dęblinie.

Współpraca WZL-1 i Lockheed Martin rozpoczęła się w 2018 roku na mocy umowy offsetowej, podpisanej przez stronę amerykańską ze Skarbem Państwa RP. W ramach kontraktu, koncern będzie współpracować z WZL-1 w zakresie produkcji i kwalifikacji komory kontenera startowego pocisku PAC-3 MSE.

– Lockheed Martin od ponad 20 lat jest strategicznym partnerem polskiej obrony narodowej i przemysłu. Koncern poważnie traktuje swoje zaangażowanie we wspieranie polskiej gospodarki poprzez inwestycje, tworzenie miejsc pracy i dzielenie się technologią. Jesteśmy dumni, że możemy wykazać nasze zaangażowanie we wspieranie polskiego zamówienia na pociski PAC-3 MSE poprzez znaczącą, partnerską współpracę przemysłową – taką, jak nasze relacje z WZL-1 – dla której widzimy wiele wzajemnie korzystnych możliwości na przyszłość – dodał Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony