Partner serwisu

Vranckx prezesem SWISS, Gerber na czele Brussels Airlines, nowa prezes Lufthansa Cargo

Rafał Dybiński 19.11.2020

Vranckx prezesem SWISS, Gerber na czele Brussels Airlines, nowa prezes Lufthansa Cargo
fot. Lufthansa
Dieter Vranckx został mianowany nowym prezesem linii lotniczych SWISS – poinformowała grupa Lufthansa w oficjalnym komunikacie. 47-latek, który pełni jeszcze funkcję prezesa Brussels Airlines, zastąpi 1 stycznia 2021 roku ustępującego ze stanowiska Thomasa Kluehra.
Vranckx (zdjęcie poniżej) jest związany z Lufthansą od 2001 roku. Cenne doświadczenie nabył pełniąc m.in. funkcję dyrektora regionalnego w Chicago, a następnie w Singapurze, gdzie był odpowiedzialny za całe sprzedaż i marketing na obszarze Azji i Pacyfiku. Przed dwoma laty dołączył do Brussels Airlines.Vranckx w narodowym przewoźniku Belgii zastąpi z kolei Peter Gerber. 56-latek (zdjęcie najniżej w tekście) obejmie funkcję 1 marca 2021 roku. Aktualnie jest jeszcze prezesem zarządu Lufthansa Cargo. Gerber jest związany z Lufthansą już od 1992 roku. Członkiem zarządu oddziału cargo jest od czerwca 2009 roku. Prezesem tej jednostki został w maju 2014 roku.

Następcą Gerbera na stanowisku prezesa Lufthansa Cargo została Dorothea von Boxberg. 46-latka (zdjęcie najwyżej) stanowisko obejmie 1 marca 2021 roku. Swoją karierę rozpoczynała w 1999 roku w Boston Consulting Group. Do Lufthansy przeniosła się osiem lat później. W radzie nadzorczej oddziału cargo jest od 1 sierpnia 2018 roku i odpowiada za planowanie sieci, rozwój i zarządzanie produktami oraz za ich sprzedaż na całym świecie.– Vranckx pracował z powodzeniem na trzech kontynentach w różnych liniach lotniczych z naszej grupy i jego olbrzymie międzynarodowe doświadczenie oraz szeroka wiedza sprawiają, że był najlepszym wyborem do zarządzania w SWISS – podkreślił Carsten Spohr, prezes grupy Lufthansa.

– Gerber udowodnił na wielu stanowiskach kierowniczych naszych linii lotniczych, że jest wybitnym menedżerem i może poprowadzić nawet trudne negocjacje z politykami do pomyślnego zakończenia. Teraz przeniesie i wykorzysta to doświadczenie do pracy w Brukseli – kontynuował Spohr.

– Dorothea von Boxberg odegrała w ostatnich latach ważną rolę w sukcesie Lufthansa Cargo i nie tylko jako ekspert ds. sprzedaży. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy będzie nadal wzmacniać pozycję naszego działu cargo – podsumował prezes grupy Lufthansa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony