Partner serwisu

Volotea z drugą bazą na Sardynii. Latem dwie nowe trasy

Rafał Dybiński 28.03.2021

Volotea z drugą bazą na Sardynii. Latem dwie nowe trasy
fot. Volotea
Linie lotnicze Volotea uruchomiły siódmą bazę we Włoszech - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Tym razem wybór przewoźnika z Hiszpanii padł na Olbię na Sardynii, skąd latem wystartują krajowe połączenia do Cuneo i Katanii.
Nowe trasy do Piemontu i na Sycylię obsłuży specjalnie oddelegowany na drugą największą wyspę Włoch airbus A319. – Sardynia to jeden z najważniejszych regionów w naszej strategii rozwoju i bardzo cieszymy się, że możemy ogłosić otwarcie nowej letniej bazy w Olbii. Chcemy inwestycją wesprzeć lokalną tkankę gospodarczą i przyczynić się do ożywienia turystyki – podkreślił Carlos Munoz, prezes i założyciel Volotei.

Olbia jest już drugą na Sardynii bazą taniego przewoźnika z Hiszpanii. Kilka lat wcześniej linie lotnicze z Półwyspu Iberyjskiego zainaugurowały bowiem na tej włoskiej wyspie rejsy z Cagliari. Volotea latem z Olbii obsłuży już w sumie 19 destynacji, w tym trzy do Francji (mapka poniżej).

– Dzięki konsolidacji wakacyjnych połączeń pokryjemy zapotrzebowanie na podróże większej liczby pasażerów, oferując im jednocześnie bardziej komfortowe czasy lotów. Chciałbym podziękować wszystkim lokalnym władzom i zarządowi portu Olbia za to, że są lojalnymi partnerami na tej naszej ścieżce rozwoju. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wypracowanych relacji – dodał Munoz.

Volotea w 2020 roku wzmocniła swoją flotę o sześć airbusów A319, których teraz posiada już 25 oraz uruchomiła 62 nowe trasy do 96 średnich i małych lotnisk w piętnastu krajach. Linie lotnicze swoje pozostałe bazy we Włoszech posiadają w Neapolu, Wenecji, Genui, Weronie i Palermo, a na Starym Kontynencie jeszcze w Nantes, Bordeaux, Strasbourgu, Tuluzie, Marsylii, Lyonie we Francji oraz w greckich Atenach, niemieckim Hamburgu i hiszpańskim Bilbao.

Wcześniej przewoźnik z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystywał do obsługi tras również boeingi 717, ale jako ostatni w Europie postanowił wycofać samoloty producenta z Chicago. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony