Partner serwisu

Volotea uruchomi dziewiątą krajową trasę z francuskiego Lille

Rafał Dybiński 16.10.2021

Volotea uruchomi dziewiątą krajową trasę z francuskiego Lille
fot. Volotea
Linie lotnicze Volotea tuż przed świętami Bożego Narodzenia uruchomią rejsy między Bordeaux i Lille. Największe miasto historycznej Flandrii zyska w ten sposób dziewiątą krajową trasę we Francji, którą obsłuży przewoźnik z Hiszpanii. 
Połączenie między między Bordeaux i Lille ruszy od 17 grudnia. Na początku loty z północnej Francji do Akwitanii zaplanowano w częstotliwości pięciu w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz niedziele. Taki rozkład utrzyma się tylko do 3 stycznia.

Po wznowieniu rejsów od 8 kwietnia 2022 roku trasa będzie obsługiwana codziennie z wyjątkiem sobót. W sumie przewoźnik między Bordeaux i Lille zaoferuje podróżnym rocznie 53 miejsc na pokładach swoich odrzutowców.

Volotea aktualnie operuje na ośmiu krajowych trasach z największego miasta historycznej Flandrii. Tani przewoźnik z Hiszpanii lata obecnie z Lille do Ajaccio, Bastii oraz Figari na Korsyce, a także do Montpellier, Nantes, Nicei, Perpignan i Tuluzy.

Flota linii lotniczych z Półwyspu Iberyjskiego składa się obecnie z dwudziestu airbusów A319-100, które mogą zabrać na pokład 156 pasażerów oraz z szesnastu airbusów A320-200, które mogą przewozić 180 podróżnych. W styczniu bieżącego roku wycofano z użytkowania dziewiętnaście starszych boeingów 717-200. Zamówionych jest jeszcze pięć airbusów A319-100. Samoloty niskokosztowca docierają w sumie do blisko 100 miejsc docelowych w Europie Zachodniej i Południowej oraz kilku w Afryce Północnej. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony