Partner serwisu

Volaris zwiększy w sierpniu oferowanie. Siedem tras do Los Angeles

Rafał Dybiński 29.07.2020

Volaris zwiększy w sierpniu oferowanie. Siedem tras do Los Angeles
fot. aviationjobs.me
Linie lotnicze Volaris planują w sierpniu zwiększyć oferowanie do poziomu 70 proc. sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Tani przewoźnik z Meksyku obsługuje z miesiąca na miesiąc coraz więcej lotów pomimo nieustannego wzrostu zachorowań wirusem COVID-19 wśród mieszkańców największego państwa Ameryki Środkowej.
Łagodzenie krajowych obostrzeń sprawiło jednak, że oferowanie Volaris zwiększyło się w czerwcu do 37 proc. Lipiec przyniósł już 55 proc. rozkładu sprzed wybuchu pandemii. Jeszcze w maju ten poziom wynosił zaledwie 11 proc.

Konkurujące z Viva Aerobus i Aeromexico linie lotnicze przed rokiem w ostatnim tygodniu lipca obsłużyły 540 030 pasażerów, zostawiając za sobą krajowych rywali w kluczowych statystykach. Analogiczny okres bieżącego roku pozwoli zgodnie z danymi z rezerwacji opublikowanymi przez OAG Schedules Analyzer, obsłużyć 336 984 podróżnych. Viva Aerobus przemieści 345 624 pasażerów, a narodowe Aeromexico tylko 194 670.

Volaris stawia w najbliższych miesiącach na krajowe trasy, których oferuje już 86 proc. sprzed pandemii, ale linie lotnicze planują również międzynarodowe rejsy do Stanów Zjednoczonych. Tani przewoźnik zamierza bowiem latać do Los Angeles z portów Aguascalientes, Guadalajara, Leon, Morelia, Oaxaca, Zacatecas i oczywiście stołecznego Meksyku. Ponadto uruchomione zostaną rejsy z Guadalajary do portu Ontario w południowej Kalifornii.

Flota Volaris składa się aktualnie z 82 samolotów, wszystkie produkcji Airbusa. Linie lotnicze dysponują siedmioma maszynami A319, szesnastoma A320 (w tym jeden w wersji A320neo) oraz 59 samolotami A320.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony