Partner serwisu

Vistara uruchomi drugie połączenie do Europy, konkurując z Lufthansą

Rafał Dybiński 11.01.2021

Vistara uruchomi drugie połączenie do Europy, konkurując z Lufthansą
fot. Vistara
Linie lotnicze Vistara planują od lutego uruchomienie trasy z Delhi do Frankfurtu. To będzie drugie połączenie do Europy przewoźnika z Indii.
Rejsy z Delhi do Frankfurtu zostaną zainaugurowane 18 lutego. Początkowo loty do Niemiec zaplanowano w częstotliwości dwóch w tygodniu, a konkretnie w czwartki oraz soboty. Trasę o długości 6120 km obsługiwać będą boeingi 787-9.

– Frankfurt to stale rozwijająca się metropolia, a także globalne centrum finansowe i handlu. Ten kluczowy węzeł w Niemczech wzmocni więc naszą sieć połączeń i obecność w Europie – podkreślił Leslie Thng, prezes Vistary.

Największe miasto Hesji będzie drugą destynacją obsługiwaną przez przewoźnika z Indii na Starym Kontynencie. Linie lotnicze z Azji Południowej oferują od 6 stycznia swoim klientom również rejsy do portu Londyn-Heathrow.

Na trasie z Delhi do Frankfurtu latają także Air India oraz Lufthansa. Narodowy przewoźnik Indii oferuje pięć rejsów w tygodniu, natomiast narodowy przewoźnik Niemiec realizuje to połączenie cztery razy w tygodniu. Przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 obaj konkurenci Vistary obsługiwali trasę codziennie.

Między Frankfurtem i Delhi w 2019 roku podróżowało w sumie 165 447 pasażerów, według danych Sabre Market Intelligence. To oznaczało wzrost aż o 54 proc. w odniesieniu do wcześniejszych dwunastu miesięcy.

– Indie i Niemcy łączą bardzo silne więzi, co jest szczególnie widoczne w biznesie, nauce i technologii, które napędzają popyt na podróże między tymi krajami. Poza tym Niemcy są również aktualnie domem dla setek tysięcy obywateli Indii – podsumował Leslie Thng.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony