Partner serwisu

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Każdy może zainwestować w kosmiczną turystykę

Magdalena Romanowska 04.11.2019

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Każdy może zainwestować w kosmiczną turystykę
fot. Virgin Galactic
28 października 2019 roku, po zakończeniu fuzji z firmą inwestycyjną Social Capital Hedosophia, Virgin Galactic zadebiutowało na Wall Street. Firma zorientowana na turystyczne loty w kosmos jest pierwszym tego rodzaju podmiotem publicznie handlującym akcjami.
Firma powstała w wyniku fuzji Virgin Galactic i Social Capital Hedosophia nosi nazwe Virgin Galactic Holdings, a jej akcje można od teraz kupić na nowojorskiej giełdzie. Są oznaczone symbolami: SPCE, SPCE.U i SPCE WS. Statki kosmiczne Virgin Galactic są produkowane w Mojave w stanie Kalifornia, a działania komercyjne skupiają się w Spaceport America w Nowym Meksyku. − Teraz, kiedy Virgin Galactic jest spółką giełdową, każdy może inwestować w osobowe loty kosmiczne, które dążą do rzeczywistego przeobrażenia rynku. Każdy może stać się częścią ekscytującej branży komercyjnych lotów kosmicznych – mówi w oficjalnym komunikacie George Whitesides, prezes Virgin Galactic Holdings.

W wyniku transakcji zawartej między dwoma przedsiębiorstwami, Virgin Galactic otrzymało ponad 450 mln dolarów, a wartość giełdowa spółki w piątek 25 października 2019 roku wynosiła 2,3 mld dolarów. Dotychczasowi udziałowcy Virgin Galactic będą w posiadaniu prawie 59 procent udziałów.

Już teraz Virgin Galactic posiada ponad 600 rezerwacji z 60 krajów na komercyjne loty w kosmos, których depozyty mają łączną wartość około 80 mln dolarów. Połączenie się z SCH oraz wejście na giełdę to dwa kamienie milowe przybliżające do budowania sieci komercyjnych usług w branży kosmicznej. − Dzięki własnościowemu programowi lotów kosmicznych, dostępowi do przestrzeni kosmicznej w Spaceport America, rozpoznawalną w skali globalnej marką oraz z szerokiemu zainteresowaniu inwestorów, wierzę, że Virgin Galactic jest w idealnej pozycji do kapitalizacji na szybko rozwijającym się, multimiliardowym komercyjnym rynku kosmicznym. Otworzy również przestrzeń kosmiczną tysiącom potencjalnych astronautów – mówi, cytowany w komunikacie, Richard Branson, założyciel Virgin Galactic.

Przypominamy, że niedawno inwestycję w tę firmę zadeklarował Boeing. Kwota inwestycji opiewa na 20 mln dolarów. Firmy będą współpracować, aby poszerzyć dostęp do przestrzeni komercyjnej i przekształcić globalne technologie turystyczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony