Partner serwisu

Virgin Atlantic zainaugurowały długodystansowe rejsy z Edynburga

Rafał Dybiński 07.12.2021

Virgin Atlantic zainaugurowały długodystansowe rejsy z Edynburga
fot. Virgin Atlantic/Instagram
Linie lotnicze Virgin Atlantic zainaugurowały w niedzielę 5 grudnia pierwszą trasę długodystansową z Edynburga. Brytyjski przewoźnik uruchomił ze stolicy Szkocji rejsy do Bridgetown na karaibskiej wyspie Barbados.
Virgin Atlantic obsługują międzykontynentalne połączenie z pomocą szerokokadłubowego airbusa A330-300. Odrzutowiec oferuje podróżnym 31 foteli w klasie biznes, 46 w klasie ekonomicznej premium oraz 185 miejsc w standardowej klasie ekonomicznej. Samolot w sumie może zabrać na pokład 264 pasażerów.

Jak było minionej niedzieli? Rejs VS223 wystartował z Edynburga o godz. 11:17 i wylądował o godz. 16:00 czasu lokalnego. Lot do Bridgetown trwał niespełna dziewięć godzin. Samolot brytyjskiego przewoźnika był kwadrans przed czasem.

Połączenie ze stolicy Szkocji na Barbados, pierwsze takie w historii, realizowane jest dwa razy w tygodniu. Odlot rejsu VS223 zaplanowano w każdą środę i niedzielę o godz. 11:05, a przylot do Bridgetown o godz. 16:15 lokalnego czasu. Rejs powrotny VS224 wylatuje z wyspy Barbados o godz. 19:10. Powrót do Edynburga przewidziano na godz. 7:30 następnego dnia, uwzględniając strefy czasowe.

Virgin Atlantic planują uruchomić wiosną drugą długodystansową trasę ze stolicy Szkocji. Tym razem miejscem docelowym będzie Orlando w stanie Floryda na południu Stanów Zjednoczonych. Inauguracyjny rejs odbędzie się w kwietniu 2022 roku. Przewoźnik liczy, że atrakcyjne połączenie przyciągnie podróżnych w obu kierunkach, zarówno chętnych wypoczynku w bardziej słonecznej części Ameryki Północnej, jak i tych, którzy pragną zobaczyć wspaniałe zabytki północy Wielkiej Brytanii.

- Takie miasto jak Edynburg zasługuje na najlepsze linie lotnicze i cieszymy się z powitania Virgin Atlantic w stolicy Szkocji. Możliwość bezpośrednich lotów na Barbados, jedynego takiego połączenia z naszego miasta na Karaiby oraz wkrótce do Orlando, to fantastyczny impuls dla nas podczas ożywienia po kryzysie wywołanym wirusem COVID-19. Przy okazji to również ogromny dowód zaufania do naszego portu - podkreślił Gordon Dewar, prezes lotniska w stolicy Szkocji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony