Partner serwisu

Virgin Atlantic ujawniły daty inauguracji tras do Pakistanu

Rafał Dybiński 16.09.2020

Virgin Atlantic ujawniły daty inauguracji tras do Pakistanu
fot. Boeing Media
Linie lotnicze Virgin Atlantic ujawniły w oficjalnym komunikacie daty uruchomienia trzech nowych tras do Pakistanu z Wielkiej Brytanii. Rejsy obsłuży Boeing 787-9 Dreamliner, a nie jak planowano wcześniej Airbus A330.
10 grudnia odleci pierwszy samolot z Manchesteru do Islamabadu. Na tej trasie częstotliwość rejsów ustalono na cztery w tygodniu. Dwa dni później stolica Pakistanu zyska również bezpośrednie połączenie z portem Londyn-Heathrow. Loty na tej trasie zaplanowano w częstotliwości trzech w tygodniu. 13 grudnia natomiast ruszą rejsy ze stolicy Anglii do Lahore. Ich częstotliwość wyznaczono na cztery w tygodniu.

Pod koniec jesieni bieżącego roku z portu Londyn-Heathrow cztery razy w tygodniu będzie można przemieścić się do Lahore, a trzy razy w tygodniu do Islamabadu. Stolica Pakistanu zyska również od grudnia bezpośrednie loty do Manchesteru. Na tej trasie częstotliwość rejsów ustalono na cztery w tygodniu.

Virgin Atlantic wznowiły również we wrześniu międzykontynentalne loty z Londynu do Mumbaju oraz Delhi. Połączenia przewoźnika do Indii, realizowane odpowiednio cztery i trzy razy w tygodniu, obsłuży Dreamliner B787-9. Przewoźnik z Wielkiej Brytanii nowe destynacje rekompensuje utratą pozycji na trasach transatlantyckich. Poza tym wykorzystuje lukę, jaka wytworzyła się po skandalu z fałszowanymi licencjami pilotów Pakistan International Airlines, które nie mogą już latać do najważniejszych ośrodków Anglii.

Zarządzający Virgin Atlantic złożyli na początku sierpnia wniosek o ochronę przed upadłością i postępowanie naprawcze pod nadzorem sądu w Nowym Jorku. Wcześniej w podobny sposób postąpiono z Virgin Australia, również należącymi do miliardera Richarda Bransona. Zakładający dokapitalizowanie plan naprawczy Virgin Atlantic, której 49 proc. akcji posiadają Delta Air Lines, został przyjęty 25 sierpnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony