Partner serwisu

Virgin Atlantic obsłużą od września loty z Anglii do Indii

Rafał Dybiński 14.08.2020

Virgin Atlantic obsłużą od września loty z Anglii do Indii
fot. Boeing Media
Linie lotnicze Virgin Atlantic wznowią od września międzykontynentalne rejsy między Wielką Brytanią a Indiami. Pasażerowie zyskają bezpośrednie połączenia z Londynu do Mumbaju oraz Delhi.
Virgin Atlantic dołączyła w ten sposób do British Airways oraz SpiceJet, które również uzyskały stosowne zezwolenia i zdecydowały się uruchomienie pod koniec lata lotów na Półwysep Indyjski z Wielkiej Brytanii.

Restrukturyzujące się linie lotnicze będą obsługiwać już od 2 wrześnie rejsy z portu Londyn-Heathrow do Delhi. Ich częstotliwość zaplanowano na trzy w tygodniu. Dwa tygodnie później, 17 września ruszy trasa do Mumbaju. Loty na tej trasie będą realizowane cztery razy w tygodniu.

Połączenia Virgin Atlantic z Wielkiej Brytanii do Indii obsłuży Dreamliner 787-9. Po przylocie do Londynu podróżni dodatkowo będą mogli liczyć na korzystne skomunikowanie z lotami do Nowego Jorku.

Indie złagodziły restrykcje i otworzyły granice dla wybranych krajów po czterech miesiącach od ustanowienia blokady. Na mocy wynegocjowanych porozumień do drugiego ma Półwysep Indyjski latać mogą przewoźnicy z Kanady, Francja, Niemiec, Malediwów, Zjednoczone Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Umowy obejmują wizy turystyczne, biznesowe, studenckie i tranzytowe.

Zarządzający Virgin Atlantic złożyli na początku sierpnia wniosek o ochronę przed upadłością i postępowanie naprawcze pod nadzorem sądu w Nowym Jorku. Wcześniej w podobny sposób postąpiono z Virgin Australia, również należącymi do miliardera Richarda Bransona. Zakładający dokapitalizowanie plan naprawczy Virgin Atlantic, której 49 proc. akcji posiada Delta Air Lines, zostanie poddany pod głosowanie 25 sierpnia. Rezerwacje linii lotniczych spadły spadły od stycznia aż o 89 proc.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony