Partner serwisu

Virgin Atlantic apelują o rządowe wsparcie

Rafał Dybiński 01.04.2020

Virgin Atlantic apelują o rządowe wsparcie
fot. Virgin Atlantic
Linia lotnicza Virgin Atlantic Airways zwróciła się do brytyjskiego rządu o pomoc finansową – informuje agencja "Reuters".
Przewoźnik zamierza skorzystać z pakietu obowiązującego w nagłych przypadkach i udostępnionego wszystkim brytyjskim firmom, które poniosły straty w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Virgin Atlantic Airways złożyły w poniedziałek propozycję rządowym doradcom z grupy Rothschilda i mają nadzieję uzyskać odpowiedź pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia – ustalił "Reuters".

Nie było jednak jasne, czy przewoźnik może otrzymać pożyczkę komercyjną czy też rząd przejmie część udziałów linii lotniczej. Minister transportu Wielkiej Brytanii Grant Shapps ujawnił w raporcie ze spotkania komitetu transportowego opublikowanym w piątek, że każda opcja jest możliwa.

Virgin Atlantic Airways to brytyjskie linie lotnicze należące do Virgin Group (51 proc. udziałów właściciela Richarda Bransona) i Delta Airlines (49 proc. udziałów). Główna siedziba znajduje się w Crawley w angielskim hrabstwie West Sussex, blisko londyńskiego lotniska Gatwick. Ponadto swoje bazy ma w porcie lotniczym Manchester i London-Heathrow. Linia obsługuje połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną, Karaibami, Azją i Australią. Flota składa się z 42 samolotów , z czego siedemnaście to Dreamlinery Boeing 787-9.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo