Partner serwisu

Vietnam Airlines zainaugurowały rejsy do San Francisco

Rafał Dybiński 02.12.2021

Vietnam Airlines zainaugurowały rejsy do San Francisco
fot. San Francisco International Airport
Linie lotnicze Vietnam Airlines zainaugurowały pierwsze międzykontynentalne połączenie do Stanów Zjednoczonych.
28 listopada bieżącego roku boeing 787-9 narodowego przewoźnika z Azji Południowo-Wschodniej wylądował w San Francisco po rejsie z Ho Chi Minh City. Długodystansowa trasa jest realizowana dwa razy w tygodniu. Oprócz Dreamlinera rejsy obsługuje również szerokokadłubowy Airbus A350.

"Po opanowaniu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zwiększymy częstotliwość lotów do siedmiu w tygodniu" - oświadczyły linie lotnicze z Wietnamu, które planują również uruchomienie połączeń do Los Angeles.

Do największego miasta Kalifornii dostępne będą loty zarówno z z Ho Chi Minh City, jak i z Hanoi. Chociaż orientacyjnych dat inauguracji tych tras jeszcze jednak nie podano. Na razie przedstawiciele narodowego przewoźnika Wietnamu nie kryją zadowolenia z pierwszego połączenia na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych

– Uruchomienie tych lotów to kamień milowy nie tylko dla Vietnam Airlines, ale ogólnie dla całego lotnictwa w Wietnamie. Trasa zaspokoi ogromny popyt dla ludzi, którzy pragną podróżować między tymi krajami. Ponadto wzmocni stosunki dyplomatyczne oraz będzie promować wymianą gospodarczą i kulturalną – podkreślił Le Hong Ha, prezes Vietnam Airlines, które wcześniej uzyskały również stosowną zgodę na rejsy do Kanady.

Przewoźnik z Azji Południowo-Wschodniej obsługuje aktualnie 95 tras. Samoloty linii lotniczych z Wietnamu docierają do 22 krajowych portów oraz 29 międzynarodowych miejsc docelowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony